Pythonda hack modülleri

arkadaşlar merhaba acaba pythonda hack için hangi modüller kullanılıyor
ben bir türlü internette bulamadım

Hack için herhangi bir modüle gerek yok. Eğer yapacağın işlemi tam anlamı ile biliyorsan,bu modülleri kendin de yazabilirsin.

Belki bu video ufak bir başlangıç yapmanızı sağlar:

“Hack modülü” diye bir şey de yok, “hack” ne ki zaten? Çok genel bir ifade.

1 Beğeni

yapacağın işleme göre değişir requests socket vs

hack ne demek harbi ya ? bu konu “who am ı” gibi filmleri izleyip sorulmuş gibi duruyor :smile:

2 Beğeni

Modüllerin sizin için “sızma” yaptığını mı düşünüyorsunuz ?

Her yapacağınız işlemler modül içerisinde yer almaz.
Burada socket,requests gibi modüllerden bahsetmiyorum.

Python nmap modülü var bu modülü kullanmak zorunda değilsiniz.

Python ile birlikte işletim sistemi kodu çalıştırmanız serbest modül yerine bunu direk olarak işletim sistemi kodu olarak çalıştırabilirsiniz.

Python nmap modülü sadece size bu verileri manipüle etme kolaylığı sağlayacaktır.

1 Beğeni

Bu “print fonksiyonunun sizin için ekrana yazı yazdığını mı düşünüyorsunuz?” demek gibi bir şey. Ben modüle neyi yapmasını söylersem onu yapar, buna "sızma"nın dahil olmaması için bir sebep yok.

Yer almasının önünde de bir engel yok ama, modüller sadece standart kütüphaneden ibaret değil. Ben zaten her şeyin modülü vardır demedim.

Geriye kalanlar hangi modüller ve bu ikisinden farkı ne anlamadım.

Python’da urllib modülü var mesela, bunu da kullanmak zorunda değiliz. Bir HTTP isteği yollamak istediğimizde bunu en baştan mı yazalım?

İşletim sistemi kodu ne? Terminale yazdıklarımız mı? Bildiğim kadarı ile bunu da bazı modüller ile yapıyoruz.

Ben de bunu diyorum zaten, bu kolaylığı sağlayacak kod yazılıp bir modül haline getirildiyse niçin sıfırdan başlayalım?

1 Beğeni

Öncelikle pythonda yazdığınız her python dosyası bir modüldür.

Bahsettiğiniz socket ve requests modülleri sadece hacking için kullanılmıyor.

Söylenmek isteneni anlamadığınız kesin urllib ile bunun ne alakası var anlayamadım.

Burada arkadaşın söylemek istediği modüle ihtiyacın yok sen yeter ki yapacağın işlemi bil.

Konuyu boşuna uzatıyoruz. Asıl demek istediğim buydu:

Ayrıca ilk yazdığınız gönderiye bunun ile ilgili verdiğim cevabın anlamsız olduğunu düşününce sildim.