Python'dan Otomatik Windows İmlecini Değiştirme

Python’dan otomatik olarak windows imlecini nasıl değiştirebilirim. Bunu yapabileceğim bir kütüphane veya onun gibi birşey var mı?![image|535x500]

Windows’un regedit ayarlarını değiştirerek değiştirebilirsiniz. Bunun için winreg kütüphanesini kullanabilirsiniz.

regedit ile nasıl yapabilirim peki

bende merak ettim şimdi

Şu adres fare imleciyle ilgili:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Cursors

İncelemeniz gereken modül de şu: https://docs.python.org/3/library/winreg.html

Dokümanı dikkatlice okuyun, regedit ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi anlayacaksınızdır. Bu adresteki anahtarları da aratın. Aşağıdaki bağlantıyı da bir inceleyin isterseniz.

1 Beğeni

Teşekkürler…

Kayıt Defteri’nden değeri değiştirince hemen etkisini göremiyorum. Yeniden başlatmam mı gerekiyor etkisini görmek için eğer öyleyse etkisini direkt göreceğim şekilde nasıl değiştirebilirim imleci?

Bazı ayarları değiştirdikten sonra etkisini hemen görebiliyorsunuz, imleç için aynı durum geçerli değil mi bilemiyorum.

Ben bunu yapmıştım daha önce, pywin32 kullanmıştım. Etkiyi anında gösteriyordu. Kodu bulabilirsem atacağım.

Herhangi bir .cur dosyasının adresini parametre olarak verebilirsiniz.

import win32gui , win32con , ctypes

def change_cursor(cursor_image):
    """Change the cursor and return old cursor."""
    hold = win32gui.LoadImage(0, 32512, win32con.IMAGE_CURSOR, 0, 0, win32con.LR_SHARED )
    hsave = ctypes.windll.user32.CopyImage(hold, win32con.IMAGE_CURSOR, 0, 0, win32con.LR_COPYFROMRESOURCE)

if type(cursor_image) is int:
        ctypes.windll.user32.SetSystemCursor(cursor_image, 32512)

elif type(cursor_image) is str:

hnew = win32gui.LoadImage(0, cursor_image, win32con.IMAGE_CURSOR, 0, 0, win32con.LR_LOADFROMFILE);

ctypes.windll.user32.SetSystemCursor(hnew, 32512)

return hsave

Daha fazla ayrıntı için buraya bakabilirsiniz: