Pythonla masaüstü yazılım geliştirme ile kazanç sağlanabilir mi?

İyi Akşamlar.
Mobile yonelimden dolayı Masaüstü yazılım ölme aşmasındayken artı Pythonla masaüstü arayüz uygulamalarında optimizasyon sorunlarından dolayı. Pythonla masaüstü yazılım geliştirme işinden ayda en azından 300 dolar kazanmak mümkün olur mu? Rica edersem aydınlatabilir misiniz? Upworku bir az inceledim emin olamadım o yüzden uzmanlara sormak istedim

1 Beğeni

Cevaplayabilirmisiniz rica edersem?

Okumanı tavsiye ederim. Para mı kazanmak istiyorsun?

1 Beğeni

Merhaba,
Yazılımcı kişiler tabii ki uzmanlık alanlarına göre farklılık gösterebilir fakat algoritma mantığı oturmuş bir geliştiricide framework öğrenmek zor bir zanaat değildir. Python’a hakim isen bugün masaüstü yarın web ertesi gün bam başka projeler geliştirebilirsin. Biz yazılımcılar mesleğimizde %70 kod yazıyorsak %30 araştırma yapıyoruz. Eğer öğrenme aşamasındaysan sana nacizane tavsiyem, gelen her türlü projeyi karşılaman (evet bilmesen dahi) ve sonuca ulaşıp teslim etmen. Yaptığın her araştırma sana farklı bir bakış açısı katacak emin ol. Bundan 3 5 yıl öncesine kadar 400 500 TL lik freelance işler bulmaya çalışırken o işlerde edindiğim networkler ile bugun binlerce € kazanıyorum.

Sevgilerimle, Araştırmacı kalman dileklerimle…