Qpython a bs4 ve requests yuklenebilir mi?

Ben bu kutuphaneyi acaba nasil kullanabilirim?(Ihtiyacim olmadigini belirtmissiniz ama)

Haklisiniz.Ben bs4 un python2 versiyonunu kurmusum qpythona galiba.Ama pip3 import edilmiyor,pip le pip3 u kurmaya calisiyorum ama kuramıyorum,bu yuzden de kullanamiyorum.pip3 u qpython a baska nasil kurabilirim acaba?

Şurada bir örneği var: 26.7. 2to3 - Automated Python 2 to 3 code translation — Python 3.6.15 documentation

Maalesef bunun cevabını bilmiyorum. İnternette de bir şey bulamadım. :slightly_frowning_face:

Bu link benim isi gorebilir teşekkür ederim.

Yine de tesekkur ederim,ben yine bakarim arastiririm,eger bir sey bulursam size bildiririm.(gerci siz bulamadiktan sonra ben nasil bulayim ama olsun bi sansimi deneyeyim.)
Bir de qpythona hangi kutuphanelerin kurulabilecegini nereden ya da nasil ogrenebilirim acaba?

Belli olmaz, akıl akıldan üstündür demişler. :slight_smile:

QPython bir Python ortamı olduğu için teoride, işletim sistemine özgü bir bağımlılığı olmadığı sürece, her Python paketini kurabilmeniz lazım. Pratikte nasıl olduğu konusunda ise, kurmak istediğiniz paketin kurulum adımlarına bakmalısınız.

İyi çalışmalar.

Kusura bakmayin tekrardan.Ben bu lib2to3 kutuphanesinin kullanimini anlayamadim maalesef.
Ben bs4 u @laszlokuehl in verdigi koddaki

install_module("beautifulsoup4")

degisikligini yaparak kurmustum.Demek ki bu kod bs4 un python2 versiyonunu kuruyormus,acaba bs4 un python3 versiyonunu nasil kurabilirim?

2to3 aslında bir komut satırı aracı. Örneğin; örnek.py isimli bir dosya içinde şöyle bir Python programınız olsun:

def selamla(isim):
    print "Merhaba, {0}!".format(isim)
print "Adınız ne?"
isim = raw_input()
selamla(isim)

Daha sonra komut satırında şu komutu verin:

2to3 -w örnek.py

Şimdi örnek.py dosyanız şöyle olmalı:

def selamla(isim):
    print("Merhaba, {0}!".format(isim))
print("Adınız ne?")
isim = input()
selamla(isim)

İyi çalışmalar.

Ben isin bu yonunu anladim anlamasina da sunu anlamadim.
lib2to3
modulunu
efendime soyleyeyim
lib2to3.module_ait_metot
gibi bir kullanimini bulamıyorum.Ayrica ben sizin verdiginiz ornegi terminalde calistirmak zorundayim.
termux da bunu calisrirsak qpython a bir etkisi olmuyor maalesef.O zaman qpython icinden terminal calistirmaliyim ama o zaman da

$2to3 ornek.py

veya

2to3 ornek.py

Satirini qpyton command line ının icine yazdigimizda syntax error aliyorum.O yuzden varsa lib2to3 un metotlarini nasil kullanabilirim,yoksa ne yapmaliyim?(Bi qpythondaki library manage e gireyim dedim.py2
uzantili modul goremedim.(bs4 un uzantisi bile py3 )yanlissam yanlisimi duzeltin lutfen. Memnun kalirim😊.

QPython’un bir de QPython 3 adlı bir programı var, Python 3 ile çalışmak istiyorsanız, onu yüklemelisiniz. Sadece QPython Python 2 çalıştırır.

Elimdeki qpython3 galiba.

Galiba değil, emin olmak gerekiyor. Play Store’da her ikisi de mevcut. Tam emin değilseniz, Python 2 ile çalıştığınızı düşündüren nedir? Shell’i açıp, __import__('sys').version çıktısını bize atabilir misiniz?

3.6.1 diyor ayrintili cikti isterseniz oni da atayim isterseniz.

Ama yine de bs4 u kullanamiyorum veya ben beceriksizim galiba kusura bakmayin

Tamamdır, Python 3 ile çalışıyormuşsunuz zaten. Scripts kısmında pip-console.py adlı bir dosya olması gerekiyor. Onunla Pip komutları çalıştırabilirsiniz. pip install bs4 ardından import bs4 ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Deniyorum ciktiyi size atacagim.

Kuramadi.Attribute error verdi.

Ve hala

import bs4

dedigimde syntax error veriyor.Yukaridaki py2 uyumsuzlugundan bahsediyor.(yukarida bahsettigim hata.)

Silip tekrar kurmayı deneyebilir misiniz? Ben sorunsuz kurabiliyorum modülü.

bs4

Modulu mu uygulamayi mi?

Sorun modulu kurmak degil

pipconsole.py yi calistirip

pip install beautifulsoup4

Diyince kuruyor ama sorun import etmede

Bs4 ile ilgili tum modulleri sildim ve

pip install bs4

Dedim ve yine attribute error verdi.