Qpython a bs4 ve requests yuklenebilir mi?

QPython, Python 3.2.2 çalıştırıyor. Ben de kuramadım, uyumu değil anladığım kadarı ile.

Modulu donusturmem lazim ama onu da qpython uzerinden nasil yapilir bilemiyorum ki?lib2to3 diye cok garip bir modul var qpythonda kullanmayi beceremedim bi turlu.

Termux üzerinde calistirdigim Python 3.6.3 ile sorunsuz kurdum modülü.

Termux uzerinden kurmustum ben bu modulu zaten.qpythonda da kurabilir miyim diye dusunmustum ama iste yapamadim.

Dediğim gibi, anlaşılan Python 3.2.2 ile uyumsuz modül.

ben kurabilmiştim daha önce uyumsuz olduğunu zannetmiyorum Samsun Galaxy s2 cihazımda qpython3 ile kurabilmiştim. Gerçi yeni telefonumda bende hata alıyorum.

Qpython uygulamasinda dedigim gibi zaten android 5 teki bs4 un kurulumunu anlatiyordu.Android 7 ninkinianlatmamisti.

google play üzerinde qpy 3.6 uygulaması var birde onda denermisin ? Beta ama olacağını tahmin ediyorum

Uyumsuz olmasını sebebi sonradan gelmiş bir güncelleme olabilir.

Uygulamayi indirip bir de onda denedim.Yine attribute error.Yine bastaki gibi.Hicbir sey degismedi.Neyse galiba qpythona bs4 import edilemiyor,sorun cikartiyor.O zaman termuxtan isi yurutmek gerek.Ben yazdigim kodlari termux ta nasil calistirabilirim acaba?

normalde linux terminalde nasıl çalıştırıyorsaan aynı şekilde çalıştırabilirsin yalnız root yetkisi isteyen kodlar için telefonu rootlaman gerekecektir.

Kusura bakmayin acizligime verin ben anlamadim bu bolumu

linux shell calistiriyor ancak mesela 50 satirlik bir kod yazdim diyelim.Ben bu kodlari birdenbire terminale yapistirirsam hata vermez mi?

öncelikle bir editör indirmeniz gerekiyor.Sonra dosyayı .py uzantılı şekilde kayıt edin.Gerisi bildiğiniz şeyler

1 Beğeni

Anladim tesekkur ederim ilginiz icin hepinize.

Bu arada ben sıkıntısız şekilde kurabildim.

Neyi sıkıntısız bir sekilde kurabildiniz ki?

hatta import bile edebildim

Kafam kariati siz burda ne yaptiniz ki bi deneyeyim bakayim anlayabildigim kadariyla.

Google playden önce https://play.google.com/store/apps/details?id=org.qpython.qpy&hl=tr bu uygulamayı kuruyoruz.

daha sonra bunu da kuruyoruz https://play.google.com/store/apps/details?id=org.qpython.qpy36&hl=tr

Ikisi de bende kuruluymus.