Qpython ile yazılan programı apk yapmak

Merhabalar;
qpython3 ile konsol ekranında yazdığımız programı apk formatına çevirip telefona kurabiliyor muyuz acaba?

Yanılmıyorsam, uygulamayı Linux dağıtımlarından birinde apk’ye çevirmeniz gerekiyor.

1 Beğeni

Anladım. Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

Rica ederim, uygulamanın apk’ye nasıl dönüştürüleceği ile alakalı adımları içeren bir başlık mevcut forumda. Umarım faydası olur.

1 Beğeni

Bu başlık kivy ile yazıldıysa paketlemeye yarıyor. Ben konsol programını soruyorum

QPython konsolunda oluşturduğunuz programın uzantısı .py değil mi? Siz bu .py dosyasını apk’ye çevirmeye çalışmıyor musunuz?

Evet öyle ama gönderideki adam kivy ile yazmış py programını. Pencere falan var yani. Pek bilmiyorum kivy’yi. Benimki konsol programı fark etmez mi?

İster konsol olsun ister GUI olsun .py uzantılı bir dosyayı Qpython olmadan telefonda çalıştırabilir misiniz emin değilim. Yani telefonda çalışacak şekilde derlenmesi gerekiyor. Bu derleme işlemi sırasında buildozer, kivy, python-for-android, cython ve daha bir çok kütüphane ve program birlikte kullanılıyor. Bildiğim kadarıyla önce kivy ile bilgisayar ortamında android uygulaması geliştiriliyor daha sonra da bir Unix işletim sisteminde buildozer ile uygulama android telefonda çalışacak şekilde derleniyor.

1 Beğeni