Qpython & işareti sorunu

arkadaşlar merhaba elimde birtane py dosyası var ve içerisinde

değişken= “http://”+panel+"/get.php?username="+user+"&password="+pas+"&type=plus

şöyle bir komut var, py i kullanıp hit aldığında hits klasörüne txt içerisinde doğru bir şekilde veriyor yalnız, telegram a bot a yazmasını istediğimde hits çıktısını

requests send URL ile yalnızca bu kısmı yazdırıyor

değişken= “http://”+panel+"/get.php?username="+user+"

alt tarafta mesela kategori değişkenleri de var yalnız & bu işaretten sonra ki hiç birşeyi çekmiyor sorun nerede olabilir, 1 aydır uğraşıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Python da & <<< bu işareti tetikleyen ne olabilir acaba kullandığım requests satırında mı sorun var diye bir çok kez kontrol ettim

Direk olarak yazının içine koyduğunuz URL Safe olmayabilir, parametreleri böyle göndereceğinize onun yerine istek gönderirken params argümanıyla gereken parametreleri göndermeyi deneyebilirdiniz. 1 ay boyunca nasıl Google’a “how to pass parameters to link with python requests” yazmadığınızı da merak etmedim değil açıkçası. Eğer gene olmazsa da kodu paylaşın ve sunucu tarafını kontrol edin.

1 Beğeni

Benim dediğim gibi istek atmayı denediniz mi. Parametreleri metinin içine direkt yerleştirmek yerine params argümanıyla gönderin.

1 Beğeni

evet yani çıktısı geliyor istek atıldığında ama tam url gondermiyor hocam, eksik kalıyor yani user kısmına kadar olanı veriyor gerisi yok, params olayını bilmediğim için cevap veremiyorum kusura bakma

Dediğim gibi gönderin öyle deneyin. Bir tane örnek bırakayım:

import requests 

request = requests.get("https://google.com", params={"param1:" "val1", "param2": "val2"}) 
print(request.url)
1 Beğeni

deniyorum hocam inşallah yapabilirim

Hazırladığım kod ile senin kod arasında gram benzerlik yok. Ne denediğini merak ediyorum. Params argümanıyla her parametrenin değerini dictionary veri türü (bilmiyorsun sanırım) ile göndermen lazım ve URLdeki parametre kısmını da kütüphane otomatik olarak tamamlıyor, senin ekstradan hem params argümanı gönderip hem de atılan istekte parametreleri kendin yazmamalısın. Attığın fotoğraftaki hata da dictionary veri türü yerine string göndermeden kaynaklı. (bir daha baktım koduna, ilk önce Pythondaki temel veri türlerini öğrenmeni tavsiye ederim, hele hele bir “tool” yazmaya kalkışmadan önce)

1 Beğeni

vakit ayırıp yorum yazdığın için çok teşekkürler üstadım, haklısın dediğin gibi basic olaylar ile başlamak lazım ama bu py benim için çok değerli herşeyi fix yalnız & bu kod ile ilgili sıkıntı yaşadım. maksadım problemi deneme yanılma yöntemi ile çözebilmek ti maalesef beceremedim o yüzden telegram kullanıyormusun hocam diye sormuştum. yani belki çok kolay yöntemi ama bana biraz başlangıç seviyesinde olduğum için zor geliyor. birde py nin maksadini daha rahat anlatabilirdim telegramda size

Telegram gelmeyeceğim, zira soruyu forumda sordun forumda cevabı alasın. İyi o zaman copy paste kodlarla (sanırım) başka diyebileceğim bir şey yok, zaten nasıl URL-Safe olacak şekilde parametre gönderileceğinin örneğini attım, tek yapman gereken onu kendinde göre birazcık değiştirmek ki daha bunu bile deneyemiyorsun. Hadi denesen ve gene başka bir şeyden sıkıntı olsa bile gene en az 10 mesajda en basit şeyleri mi açıklamaya çalışalım? Bu tool yaz(ama)ma yolunda sana başarılar dilerim.

yardım istedim dostum boş konuşup kafa ütüleme, yapmayacaksan o halde uzaklaş. olayı anlamıyorum ayrıca sen çok egoist davranıyorsun nedir yani altı üstü iki kod, yol öğreteceksin üstüne üstelik hala sana saygılı davranıp konuşuyorum birde azarliyorsun. benim birşey bilip bilmemem ayıp değilde senin yaptığın ayıp birde forumda sorduğum soruya cevap vermek yerine bilmediğimi soyledigim halde bilmiş bilmiş konuşup birşeyler izah etmeye çalışıyorsun. elimdeki py nin mantığı ne ayrıca hangi değişkenler ne istiyor nasıl bir mantık ile yazılmış build edilmiş anlamadan basit bir params ile iş yapmaya çalışıyorum. bende sana saygı duyup geceden beri verdiğin kodu 25 şekile sokup öğrenmeye calisiyorum nedir bu havalar

İnan senin gibi başka birisine de farklı davranmazdım. Zaten sana yardımcı olabilmek için olası bir çözüm yolunu söyledim ve dahi altın tepside örnek bile verdim, sadece hazıra alışmaman için bu örneği kendine göre uyarla oradaki yazıları kendine göre değiştir dedim. Eğer bu çözüm işe yaramazsa başka olası çözümler de buluruz dedim ancak görünen o ki senin amacın programlama öğrenmekten çok işinin bir an önce anında hazır bir kodla görülmesi. Ben zaten nasıl çözülebileceğini oldukça iyi anlattım. Ancak bunu denemekten bile mahrum kaldın maalesef. Eğer cidden bir şeyler öğrenmek istiyorduysan dahi hazır kod atmazdım, zaten bir şeyler öğrenmek isteyen hazır kodu da kabul etmez (etmemesi lazım.). Daha basit değişken türlerini bilmeden bir tool yazmaya çalışıyorsun hızlıca (bu hızla arpa botu mesafeyi 1 yılda ancak katedersin, zira en basit şeyleri dahi bilmiyorsun ve görünen o ki araştırma yapmasını da bilmiyorsun) işim görülsün diye de hazır cevap istiyorsun, ben de bir şeyler öğrenebil bir şeyler yap diye örnek veriyorum kendine uyarla diyorum. Şurada şu verdiğim cevaba yazık.

Al bari yazdığın forumun belgelerini incele bari: