QtableWidget'te bir satir isaretleme (kodla click veya doubleclick yaratma)

Bir veritabanindan her zaman sadece bir satirdan meydana gelen bir veriyi QtableWidget’e yüklüyorum. Bu tek satir icinde herhangi bir haneyi kod kullanarak click veya doubleclick ile isaretledigimiz gibi (mavi zemin) secmek istiyorum. Asagidaki kod calisiyor ve 1.satir / 1.sütunu acik gri renkle isaretliyor. Bu acik gri isaretleme bu satirdaki verilerin baska bir fonksiyonda islememi saglamiyor, mavi renkli isaretleme calisiyor. Kod söyle:

curs.execute("SELECT * FROM satis WHERE TCNo= ?",(field1,))
    conn.commit()

ui.tblwSatisBilgi.clear()
for satirIndeks, satirVeri in enumerate(curs):
    for sutunIndeks, sutunVeri in enumerate (satirVeri):
        ui.tblwSatisBilgi.setItem(satirIndeks,sutunIndeks,QTableWidgetItem(str(sutunVeri)))

row = 0
    column = 0
    index = ui.tblwSatisBilgi.model().index(row, column)

Yardimlar icin simdiden tesekkür ederim.

Soru anlaşılmıyor, neyi tam olarak mavi yapmak istiyorsun? Tablonun satrınamı doubleclick eventi eklemek istiyorsun? Mavi işaretlemeden kastın ne?

Ilginize cok tesekkür. Bir satirda herhangi bir hücrenin üzerine iki kere tikladigim zaman rengi mavi oluyor. Bu benim isimi görüyor. Bütün satiri isaretlemek istemiyorum, kullaniciyi zorlamamak icin satirin herhangi bir yerine doubleclick yeterli olsun istiyorum. Örnegin satirin 1.sütunu kodla doubleclicke mavi isaretlennebilse benim isim görülür.
Selamlar