Remove komutu ( 15 karekter )

Arkadaşlar remove komutuyla [ , ] , " " ( boşluk ) karakterlerini kaldırmak istiyorum .

listemiz = list(product([0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9],repeat=min)).remove("[")  

'u deniyorum fakat listede henüz belirttiğim karakterler olmadığı için hata veriyor . Yani benim outputumu , remove koduyla tıraşlamalıyım . Bunu nasıl yapabilirim ?

from itertools import product

min = int(input("Asgari şifre hanesini giriniz :   "))

max = int(input("Azami şifre hanesini giriniz :    "))

min = abs(min)

max = abs(max)

# max += 1

while min <= max:
listemiz = list(product([0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9],repeat=min))
print(listemiz,sep="\n")
min += 1

Ayrıca alt satıra geçiremiyorum çıktıları

Oncelikle: remove bir komut degil, fonksiyon. list sinifinin bir metodu.

Silinecek elemani bulamadiginda ValueError veriyor; bunu cagriyi try...except blogu icine alarak, veya remove'u cagirmadan once elemanin listede oldugundan emin olarak onleyebilirsin.

Ancak listenin string halindeki gorunumune, yani listeyi print ettiginde ekranda yazilacak seye etki eden bir fonksiyon degil. Yani bir listenin gorunumunu remove ile traslayamazsin.

Arkadaşlar remove komutuyla [ , ] , " " ( boşluk ) karakterlerini kaldırmak istiyorum .

Listeyi ekrana yazdırdığınızda gösterilen yazı listenin kendisi değil, str fonksiyonundan geçmiş halidir; o yazıdaki [ ve ] işareti de listenin bir elemanı değildir. remove metodu listeden eleman siler, siz listeyi bir string’miş gibi düşünüyorsunuz. Ekrana yazarken bu işaretlerin gözükmesini istemiyorsanız tek yapmanız gereken bu:

print(str(listemiz)[1:-1])

Bütün karakterlerin alt alta yazılmasını isterseniz de ‘*’ işaretini kullanmalısınız. Yazbel’deki Python dökümanlarında bu konu işlenilmiş. Kodunuz şu şekilde olmalı:

print(*listemiz,sep="\n")

Merhabalar,
Bahsettiğiniz işlemi yapmak için strip() veya replace() kullanmanız daha doğru olur.
İyi günler.