Ruby ile ilgili soru

batllefield veya pubg steeve versiyonu gibi oyunlar yapılamaz

Merhaba Dünya örneğinde bile fark yiyor. Hiç büyük bütçeli ve Python ile yapılan bir oyun var mı?

kanıt gösterir misiniz

ben hiç duymadım internete oyun yapmada kullanılan diller yazsan onlar arasında bile çıkmıyor
java
c++
c#
javascript
python yok

sana gösterebileceğimiz en iyi kanıt hiçbir yazılım şirketinin oyun yapmak için pythonu kullanmadığı olabilir yani eğer oyun yapmak için pythona yüklü miktarda para harcarsan paran boşa gider

kabul ediyorum sadece python ile bir oyun yazılamaz ama python çok fazla kütüphanesi olması onu oyun yapımında kulanılabilecek bir dil yapıyor içinde python bulunan birsürü oyun sayabiliriz örneğin metin2

metin2 mi o nedir acaba. he galiba kullanılan dilin python olduğunu bilmemizi istememiş

bu dilerin hepsi C’den türeilmiştir

ben pythondan türediğini mi söyledim konu bu mu

hayır öyle birşey söylemediniz
siz orda python ile oyun yapamıyacağımızı söylemişşiniz yukarıdada dediğim gibi python ile oyun yapılabilir

yapılabilir ama çok kaliteli olmaz c++ veya java filan varken niye python ile oyun yapılsın

Eğer cpp ile programlamaya başlarsanız ağır gelir sıkılırsınız python ın basit bir syntaxa sahip olması onu popülerleştiriyor ve yapılmaması için hiçbir neden yok

Gayet kolay ve anlaşılır bir yapısı var.

1 Beğeni

oyun yaparken basitlikten ziyade kalite önemli. çünkü oyun yaparken amaç oyuncuların bu oyunu sevmesi ve grafiklerini beğenip hep bu oyunu oynaması. ayrıca oyun yaparken başka bir amaç da oyunun gerçekten az yer kaplaması ve cpu kullanımının en aza indirilmesi de hedeftir python ile siz bu gereken özellikleri sağlayamayabilirsiniz

C nin makine diline yakın olması onu hızlı yapıyor

Yine de daha iyi.

çoğu firma kendisini oun için zorlamaz 96 kblik fps oyununa bir bakın derim

peki ingilizce bilmeden başlasaydınız cevabınız yine aynı mı olurdu

ingilizce bilmeden pythona başlarsanız da aynı şey geçerli

python da:

print("deneme")

c++ da

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{