Sadece Yerli Yazılımların Bulunduğu Bir "AppStore"

Uzun zaman sonra,hepinize merhabalar :')

Kendi projelerim sadece bana açık olan,benim görebildiğim şeyler.Evet,bunları GitHub’da yayınlayabilirim ancak buda deneyimsiz kullanıcılar için sıkıntılı oluyor.Ve yorum satırı nedir? anlatması zor oluyor.Hem kendim,hem Türk halkı için bir platform kurmak istedim.Evet,birçok “Setup” barındıracağım.Elimde şu an yeni aldığım 32GB bir USB bellek var.Projeyi hayata geçirmek istiyorum.

Sizce,böyle bir mağaza neden başka kişiler tarafından kullanılmalı?
Yani Google Play Store varken bunu neden kullanmalı?
iPhone’un AppStore’undan farklı neleri olmalıdır?
Ayrıca dil konusunda da yardımınız gerekecek.Hem mobil,hem web ,hem konsol hem de pc tarafından kullanılabilmeli.Hangi dil bunlara elverişli?
Ayrıca istek ve önerilerinizi bekliyorum :')

JavaScript senin işini görür bence

Konsol ve mobil için uygulama çıkarılabiliyor mu?

javadan başkasını tanımıyorum bu konuda o yüzden direk java java java

2 Beğeni

Maalesef “AppStore” a rakip olamaz çünkü Apple buna izin vermiyor. Bir uygulamayı yükleyebilmek için appstoreda olması ve oradan indirmeniz gerekmekte. Dil tek olmak zorunda değil bu iş için bir sunucu tarafı bir de istemci tarafı olacağından sunucu başka, bilgisayarı başka, androidi başka bir dille yazabilirsiniz. Tek gereken sunucu ve istemcinin uyumlu çalışması.

“Bu zaten yapılmış.” demek istemiyorum ama Microsoft kendi marketini çıkarırken hem Windows 8-10 hem de Windows Phone için çıkarmıştı. İlginizi çekerse araştırabilirsiniz.

Amacım “AppStore” a rakip olmak değil zaten.Ama sunucu zor olacak😐

1 Beğeni

ftp sunucu kullanılamazmı

Uygulama mağazası değil ama yerli yazımların listelendiği bir web sayfası…

https://www.acik-kaynak.org/

1 Beğeni