Selenium ile ReCaptcha Onaylatma

Merhaba,
Selenium modülü ile bir sayfaya giriş yapmak istiyorum fakat giriş sayfasında

image

Şu şekilde bir captcha koruması bulunuyor.

Selenium ile checkboxa tıklamaya çalışıyorum fakat bunda başarılı olamadım.
Ayrıca checkboxa tıkladıktan sonra da istediği resimleri seçmemizi isteyen sayfa açılacak bunu nasıl aşabiliriz?

Edit:
Checkbox’a tıklamayı başardım bu kodlarla:

frame = driver.find_element_by_xpath(‘//iframe[contains(@src, “recaptcha”)]’)
driver.switch_to.frame(frame)
driver.find_element_by_xpath(“//*[@id=‘recaptcha-anchor’]”).click()

Fakat bu sefer de checkbox’a tıklattığım anda şöyle bir uyarı alıyorum:
image

Bu hatayı yalnızca Selenium ile denediğimde alıyorum siteye girip normal bir şekilde checkbox’u işaretlediğimde herhangi bir hatayla karşılaşmadan devam edebiliyorum.
Bu hatayı geçip resimlere ulaştıktan sonra hangi karedeki resmin hangi obje olduğunu nasıl anlayabiliriz ve buna göre nasıl tıklatabiliriz?
Örneğin bizden motosiklet olan kareleri seçmemizi istiyor. Motosikleti oluşturan kareleri nasıl belirleyebiliriz?

Bunun dışında alternatif bir yol daha bulunuyor kulaklık sembolüne tıklandığı zaman captcha bizim için random sayılar okuyor ve bunları dinleyip girmemizi istiyor.
Bunun üzerinden de bir şeyler yapılabilir. Daha önce yapmış olan birisi var onun da linkini paylaşayım sizlerle ayrıca tam olarak bu dediğim işi yapan bir chrome eklentisi var onun da kaynak kodlarını paylaşacağım sizlerle eklentinin söylediğim işi yapan kısmını javascript ile yazmışlar
https://www.reddit.com/r/Python/comments/8oqp7v/hey_i_made_a_google_recaptcha_solver_bot_too/

Buradaki son mesajda da bir kod parçası var sorunu çözdüğü iddia edilen ama anlayamadım tam olarak kodları.

Not: WebDriver olarak Firefox kullanıyorum projede Chrome ile denemedim

Tavsiyelerinizi bekliyorum :slight_smile:

Yok mu herhangi bir önerisi olan :sweat_smile:

asyaydem, dostum bu iş python ile yapmak oldukça zor. O resimleri opencv ile tanımlaman lazım v.s. yani kendi kodlamanla geçemezsin. Fakat benimde kullandığım bir sistem var recaptha geçmek için. https://2captcha.com buraya üye olup yapabilirsin. Api de var 1000 recaphta 3dolar işlem yapıyorlar. Kolay gelsin.

İmkansız, Google Captcha’yı sitelere gömdü geçilmesi kolay değil.