Selenium ile virus total projesi

Arkadaşlar pythonda selenium kullanarak bir proje yapmak istiyorum Aklımdaki şey kısaca seçilen dosyayı virustotal’e yükleyip sonuca göre bildirim vermek. İşlemin arka planda çalışmasını istiyorum yani kullanıcının tarayıcısında sekme açılmayacak. Ayrıca virus total de upload’a tıklayınca çıkan https://udemy-images.s3.amazonaws.com/redactor/raw/2018-08-15_10-48-25-d3937f9d4f36ea660b8bd68d48e91a96.png adresindeki pencereyide kontrol etmem gerekecek ki sanırım bunu seleniumla yapamayacağım. İsteğimi seleniumla yapabilir miyim, yapamazsam hangi kütüphanelerle yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Tam olarak anlayamadım virüs mü yapmaya çalışıyorsun ? :no_mouth:

Daha doğrusu virüs tarayıcı olacak anladığım kadarıyla çünkü virüs Total virüs varmı diye tarıyor.

@Aysberg in dediği gibi virüs tarayıcı. Sitenin işlevi yüklenen dosyayı 57 antivirüs ile taratıp sonucunu söylemek. Bende siteyle uğraşmadan direk dosyanın sağ tık menüsünenden çalıştırılan, tarama bittiğinde site linkiyle beraber kısaca sonucu bildirim veren bir program düşünmüştüm.

1 Beğeni

:+1: Projen iyi ama tanınmış antivirüsler varken pek tutmaz :wink:

Tutsun diye yapmayacaktım zaten ama fena aklıma takıldı :smiley: örneğin linuxdeyken windowsda kullanmak için bir dosya indirdin, windowsa kurmadan önce güvenliğinden emin olmak istiyorsun. Windows virüsleri linuxe zarar veremeyeceğinden indirip direk kontrol edebilirsin. Ben kullanayım yeter :slight_smile: Biraz araştırmadan sonra sanırım dosyanın sha256 değerini bulup yapabilirim.

O zaman sıkıntı yok. :slight_smile:

Projeniz ilgi çekici geldi bana da :slight_smile: Dediğiniz gibi dosyanın hash değerleri ile sorgulama yapmak dosya önceden taranmış ise sonucu doğrudan getireceğinden hem zaman hem kaynak tasarrufu sağlayacaktır. Fakat önceden taranmamış bir dosya için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Belki de elinizdeki dosyaya müdahale edilmiş ve hash değerleri değişmiş olabilir. Konu bana da ilgi çekici geldiği için ben de üzerinde çalışacağım. Eğer siz ilerleme kaydedebilir de sonuçları burada paylaşırsanız çok memnun olurum kolay gelsin :smile:

Benim amacım dosyanın virüslü olup olmadığını anlamak ancak araştırmalarım sonucunda virüs totalde sadece hash değerlerinin eksikliğinin kontrol edildiğini anladım. Bu yüzden ve sizin dediğiniz sebeplerden dolayı işe yaramayacak sanırım. Dosyayı nasıl upload edeceğim konusunda araştırma yapıyorum ilerleme olursa yazarım:)

@equinox bu link de ihtiyacım olan şeyi buldum. Sizde kendi api keyinizi alarak deneyebilirsiniz. Sitedeki kodlarla dosyayı taratıp sonra requests ile çekmeyi düşünüyorum ufakta bir arayüz yaptımmı tamamdır :smiley:

1 Beğeni

Ben de aynı konuda sizi bilgilendirecektim fakat zamanım olmadı, siz benden önce davranmışsınız :smile: Dakikada 4 dosya biraz az fakat kişisel (veya deneysel) kullanım için şimdilik yeterli diye düşünüyorum.

Arkadaşlar beautiful soup modülüyle veriyi çekmeye çalışıyorum ancak sanırım html bilgim az olduğundan tam olarak istediğim yeri çekemiyorum. bu site’den antivirüs isimleri ve sonuçlarını ayrı ayrı almak istiyorum. En iyi şekilde isim sonuç ve tarihi birlikte çekebildim:
https://repl.it/@ccosmicowl/StimulatingRelievedPortablesoftware-1
a değişkenini a = soup.find("table",id="antivirus-results").findall("td",class_="ltr").text şeklinde değiştirince TypeError: ‘NoneType’ object is not callable şeklinde bir hata alıyorum.Biliyorum karışık bir yazı oldu ama attığım kodu ve sitenin html içeriğini incelerseniz anlarsınız diye düşünüyorum :slight_smile: .İlgilenecek arkadaşlar için resimde bırakayım

Seleniumda acilan pop-up vb yeni sekmeleri kontrol edebilmen icin seleniumdaki switch_to_window metodunu kullanmalisin.
Ornek:

main_window = self.driver.current_window_handle #virtustotal penceresi
self.driver.switch_to.window(self.driver.window_handles[1]) # acilan upload penceresine gecis yap
#yeni acilan pencerede yapmak istedigin islemleri yap
self.driver.switch_to.window(main_window) #tekrar virustotal penceresine donus yap

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Merhabala,

Kendim yazmıştım biraz yavaş ama bir bakın virustotal apisini kullanrak yapmıştım bazı problemleri var ama :slight_smile:

1 Beğeni

https://github.com/ccosmicowl/vtotalapi/tree/master benimkide böyle bir şey oldu :slight_smile: url kısmı çalışmıyor :smiley:

1 Beğeni

Api keyinizi paylsşmssaydınız daha iyi olabilirdi çünkü size verilen Api key sanırım. Ama güzel olmuş :slight_smile:

Haklısınız ama kullanmayacağım için sıkıntı yok. Bu arada kodunuzda thread kullanmışsınız threadingle ilgili sadece teorik bilgim var bu kodda olması neyi sağladı tam olarak?

Aslında boşa kullandım. Tkinter süreci ile vtapi için butona badıkdıktan sonraki süreç donma yaşamaması için thread kullandım. Bunun yerine root.after(1000) şeklinde de bir kullanım olabilirdi ama nedense böyle yapmışım :slight_smile:

1 Beğeni

Anladım teşekkürler :slight_smile: