Sistem profil görseli atamasında sorun var

O bende farklı. Kendi resmim dahil kimsenin resmi yok. Hiçbir otomatik sistem görseli görünmüyor.

Hımm… Kullanıcı kartından baktım da, kenarda çizgiler var:

kkart%C4%B1

:thinking: Ne garip durum. @reo, profil resminizi tekrar yüklemeyi deneyip sonucu bildirir misiniz? Konu hakkında bir tezim var; eğer resminizi tekrar yükledikten sonra sorun ortadan kalkarsa tezim doğru olabilir demektir.

Yükledim, şu an sorun yok. Teziniz neydi?

Bir işim çıktı, bu gönderiden sonra cevap veremiyorum.

Eski resimlerin bir şekilde silindiği, yeniden yükleme yapılırsa sorunun ortadan kalkacağını düşünüyordum. Demek ki öyleymiş.

Aaa, biz mobilden de erişilebiliriz, bilmiyor musunuz? :smile: Siteyi ana ekrana ekleyin; bir uygulama gibi davrandığını göreceksiniz. :slight_smile:

Ruby ve Ruby on Rails konusunda biraz bilgim olsa da Discourse’un kaynak koduna girip ilgili kısmı bulma konusunda pek cesaretli değilim maalesef. Bulsam bile anlayabileceğimi, anlasam bile düzeltebileceğimi sanmıyorum. :smile: Tabii uğraşınca neden olmasın? Biraz istek biraz da zaman meselesi; sizde bunlardan varsa bakabilirsiniz… :wink:

Hımm… Discourse’ta ruby mi kullanılmış? Aramızda bilen varsa buyursun ama benim aklıma başka bir şey geldi:

Bu otomatik profil resmini sağlayan birim bir eklenti olabilir mi? Eklentiyse bunu kaldırıp yeniden yükleyebiliriz belki. Eklenti değilse internette bunu nasıl yeniden yapılandırabileceğimize bakalım. ilgili arama Ah ingilizce… :sleepy:

Şu anda sizin profile resminizi görüyorum ben, siz hala göremiyor musunuz?

Ben de görüyorum ama dediğim gibi, bu benim kendi eklediğim profil resmi. Burada sorun yok. Sıkıntı profil resmini sistem atayınca çıkıyor. Şimdi profil resmimi otomatik yapıyorum. Sizde pembe “E” harfi görünürse haber verin.

Görünmedi maalesef…

Hocam sistem günlüğüne bakmak isteyebilirsiniz belki. Bir hata varsa orada görünür. (loglar)

Baktım da bununla ilgili bir kayıt göremedim.

1 Beğeni

Acaba neden aşağıdaki resim? Bomboş değil?

forumgosterim

Bu dışarıdan görünen hali. Kullanıcı kartı bomboş:

forumgosterim2

Peki o kenardaki çizgiler…

Önemli bir gelişme var, chrome’da yukaridaki resimler de yok. Neden bomboş değil demiştim ya, chrome’da bomboş profil resmi otomatik atananlar.

Sorun çözülmüştür, ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

1 Beğeni