Socket'te uygulamaya kayıt olan başka kişileri keşfetme

Merhaba şimdi ben sockette şu mantığı anlamadım şimdi ytden örnek vereyim bir kanal gördüm bu kanala tıklayınca karşıma abone ol kanal ismi vs böyle bir gui çıkıyor değil mi şimdi kanal karşıma nasıl çıkacak bunun sockette mantığı nedir ve bu kanalın bilgilerinin olduğu ekrana geçince ordaki videoları görüyorum ya onun yüklediği videolar veritabanına kaydedilen videolar benim karşıma nasıl çıkacak sockette bunun mantığı nedir

Client uygulaması çalıştırılınca bazı bilgileri ister veya otomatik olarak verioluşturur ve bunu sunucu tarafına gönderir :

Veri iste/al -> Veriyi kaydet -> Sunucuya gönder

Ardından sunucu verileri bir veritabanına kaydeder ve görünür.Bu veritabanı istenirse client tarafından görünebilir.

veritabanından çekiyor verileri

yani önerme algoritmasını mı diyorsun bu socketle alakalı değil

şimdi mesela bu siteden örnek vereyim emerald gamerın üstüne tıkladığımda senin profiline yönlendiriyor ya site tıkladığım kişinin sen olduğu nasıl anlaşılıyor

siz bu siteye kayıt yaptıktan sonra veritabanına kaydediliyor veriler demi şimdi socketle serveri yazdım diyelim ben bir hesap aratmak istiyorum facebooktaki gibi atıyorum venoox yazınca venoox kişisini buluyor hemen ama bunu serveri yaptıktan sonra gerçekleştiriyor ben sadece veritabanı yapmış olsaydım venoox kişisini göremezdim sadece kendi hesabımda yaptığım etkinlikleri görebilirdim ama server-client yapınca venoox kişisinin etkinliklerinide görebiliyorum bu nasıl oluyor

Merhaba.

Kanalın ismi bir string’den ibaret, bunun soketteki mantığı bunu internetten üzerinden yollamak.

Gözüken videolar bir veya birden fazla fotoğraftan ibaret, videoların içeriği internet üzerinden aktarılıyor.

İsmi sayesinde. Kişiye özel bir ID de olabilir, sisteme bağlı.

Bu kocaman soruya Discourse platformunun açık kaynaklı olduğunu söyleyerek cevap vermem yeterli mi yoksa basit bir protokol örneği de işinizi görür mü? Basit bir örnek yeterli ise forumda bir sürü var, müsait olduğumda bir tane daha yazıp buraya ekleyebilirim.

Hocam şimdi idleri çoğu yerde görüyoruz rastgele sayılar bu idler nasıl belli oluyor

Sisteme bağlı. Benim gördüklerimin çoğu rastgele idi.