SQL , JSON okutma [50M Satır]

Merhaba,

elimde 15gb bir sql dosyası var python la bunu açamıyorum sqlite3 kütüphanesini kullanmıştım hangi kütüphane ile açabilirim yada nasıl bir yol izliyebilirim şimdiden teşekkürler

sqlite3.connect

deyince hata mı veriyor?

elimdeki dosya .myd uzantılı galiba sadece mysql ile açabiliyormuşuz pythonda bulamadım , elimdeki .sql uzantılı dosyayı .myd yapıyorum mesela okuyor ama bir abimizde uzantıyı değiştirmen birşeyi ifade etmez .sql .sqldir .myd yapman onun dosya formatını değiştirdiğin anlamıjna gelmez o yüzden sorunsuz okur dedi bende birşey diyemedim şimdi mysql yükledim ona bakıcam ama baya uğraştırıcak gibi duruyor

Ben o kısmı kaçırmışım :grin:

1 Beğeni

Pandas Kütüphanesini denediniz mi?
Aşağıdaki siteler belki yardımcı olabilir.

https://pandas.pydata.org/docs/user_guide/io.html?highlight=mysql#io-sql

elinizde yalnızca myd dosyası mı mevcut yoksa myi ve frm dosyaları da mevcut mu

hayır sadece myd , myi ve frm de olması gerekiyormu

pandad denemedim ama bakayım hocam teşekkürler

evet bu 3 dosyanın da olması gerek diye biliyorum

1 Beğeni

3 ününde olduğu bir örnek varmı hocam

nasıl yani neyi atayım örnek olarak dosyaları mı yoksa nasıl görüntüleneceğini mi

ben 3 dosyanında olduğu yüksek gb lı bir dosya buldum hocam , bana bunu nasıl okutabilceğim lazım şimdi ekstra bir program kullanmadan okutmayı deniyorumda yapamadım

Pandas kütüphanesi ile dosya içeriğine ulaşmayı denemek istiyorum, deneme amaclı, küçük boyutlu aynı formatta dosya gönderebilir misin? ya da aynı formatta küçük boyutlu örnek dosyayı nereden indirebileceğimizi söyler misin?

vallaha hocam bendeki aynı formatta küçük dosya var fakat WarForPeace ın dediği gibi 3 tane değil 1 tane , ve ben .sql uzantıyı .myd yaptım bunuda bazıları diyorki sen yapsanda o içinde sql olarak kalır değişmez diyorlar arafta kaldım

SQL dosyasını gönder o halde.
Neden .myd formatına çevirmeye çalışıyorsun.

açmaya çalıştığım büyük dosya .myd uzantılı hocam çünkü

yani elimdeki büyük dosyayı .sql e çevirmenin bir yolu varsa oda olur bana illa myd olucak diye bir şart yok

Elindeki dosya SQL değil mi?
Dosya Adını değiştirirken Uzantısı da değiştirerek mi SQL ya da MYD yapıyorsun?

Elindeki 15 GB büyüklüğünde veri bulunan dosyanın gerçek uzantısı nedir?

import pandas as pd
import sqlite3

baglanti = sqlite3.connect("tablo.sql")
df = pd.read_sql_query("select * from bilgiler", baglanti)
df.head()

# bağlantının koparılması
baglanti.close()

id isim soyisim ulke sehir dogum_tarihi
0 1 Necati Şaşmaz Türkiye Harput 15.12.1971
1 2 Özgü Namal Türkiye İstanbul 28.12.1987
2 3 Gürkan Uygun Türkiye Sakarya 27.05.1974
3 4 İsmayil Efendiyev Azerbaycan Şamaxi 10.10.1910
4 5 Leyla Badirbayli Azerbaycan Bakü 08.01.1920

elimdeki asıl açmak içeriği okutmak istediğim dosya .MYD uzantılı , dosya adını değiştirirken uzantıyı değiştirerek .sql ve .myd arasında geçiş yapmaktayım