Şu anki projeniz nedir?

İnsanlar her platforma çıkarmak zorunda değilller bence.Kendileri geliştiriyorlar.Siz gidip NFS gibi bir oyunu Linux’ta oynayamazsınız.Hem ücretli,hem de performans daha düşük olacaktır.YouTube’da bile bunun kanıtı var.Geliştirici ekip nerelere çıkarmalıyız diye düşünüyorlardır elbette.

Performamsinin dusuk olmasini neye bagliyorsunuz yani bunu soylerken ki kanitiniz ne

Hiç sanmıyorum.

Bence de değil. Ama bu çıkartmadığı platforma ve kullanıcılarına saygısızlıktır, onları yok saymaktır. Ayrıca cross platform zor bir şey değil.

Wine ile oynayınca öyle oluyor herhalde. Ama linux e çıkartsalar bir performans sorunu olmaz.

Ayrıca ben yukarıda yazdıklarıma cevap alamadım. Yazdığın cevabı silmene sevindim.

1 Beğeni

Videoda herşey anlatılıyor : https://www.youtube.com/watch?v=JHjBYyH_Ze8

Sizin düşünceniz,saygı duyuyorum.

Benim gibi birisi için zor olabiliyor mesela.Yaptığım şey saygısızlık olmayacaktır.Onları yok saymıyorum ve orada olduklarını biliyorum.

Videoyu internetimin az olduundsn izleyemiyorum eger emulator ile oynuyorsa

Win + Ubuntu kullanılıyor.Ayrıca 144p ile izleyebiliyor olmalısınız.Sıcaklıkları ölçmek için sensors kodunu kullanıyor.

Arada 40FPS farkı alındı.Şimdi 50’ye çıktı.

Hocam şuan küp hareketleri doğru çalışıyor ama 1-2 özellik daha eklemem gerek. Yakın bir zamanda paylaşacağım. İlk projem olduğu için zorlanıyorum biraz.

Emulator kullanmiyor yani?

mutlaka konuya etiketle beni. incelemek isterim. Benim de aklımda var fakat ama lakin sırası gelmedi daha. Seninkinden biraz fikir edinirim

Dual Boot.

Profesyonellerden kastediyorum. İşini profesyonel olarak yapan birileri için çocuk oyuncağı.

Alakasız bir cevap.

X oyunu Windows’a yapılmış. Ancak bu oyun Linux sistemlerinde de çalıştırılmak istendiği için Windows’un Linux’te çalışan bir kopyası üretiliyor (wine). Ancak Linux’te linuxun üstünde bir de Windows olduğu için sistem ikisini de kaldırmak zorunda. Bu da performans sorunlarına yol açıyor. Ve sonuç, Linux performanssız oluyor. Halbuki 2005 senesinden kalan bilgisayara Windows 10 kurulunca sistem aşırı derecede zorlanıp ısınırken Linux kurunca tazı gibi oluyor. O yüzden bu;

son derece gereksiz bir karşılaştırma.

Videoyu çeken Linux’un üstüne windows kuruyor.

Peki windows üstüne linux kurup oyun oynamayı deneseydik ne olurdu ?

Saygısızlık yapmak istemiyorum ama oyun oyniycaksan wine geç. Linux bir cok konuda yetersiz zaten. Daha önce pardus denedim 1 hafta zor dayanabildim, ardından mint denedim o da hoşuma gitmedi. En kullanışlısı windows, ikinci sıramda da MacOs bulunuyor ama daha önce MacOs kullanmadım sadece araştırdım.

Hayır, sen saygısızlık yapmıyorsun. Onlar yapıyor. Linux’te oyun oynanamamasının suçlusu Linux değil. Adamlar linux’e saygı duyup çıkartmıyorlar.Ve evet, amacım oyun oynamak olsaydı Windows’a geçerdim.

Hangi konular olduğunu soruyorum, çünkü bu çok büyük bir iddia. Ayrıca yanlış da.

Nasıl 1 hafta zor dayandın, zorluklar neydi, "My Computer"i bulamamak mı?

“1 Hafta” linux kullanmış (!) birisi için anlayabileceğim bir söz.

Araştırmayla olmuyor, tecrübe etmen gerek.

1 Beğeni

Pardus çok kullanışsızmı geldi ?
Peki linux’un diğer distrolarını denedinizmi çünkü sayılamayacak kadar çok var.
Ubuntu
Manjaro
Debian
Arch
bunlar sadece bazıları…

bu projem 27.07.2020 tarihinde @dildeolupbiten’in katkıları ile tamamlanmıştır.

yeni projem > harcama takip programı (kredi kartı ya da banka hareketleri)

• bireysel kullanıcıların kredi kartı harcamalarını düzenli olarak takip edebilecekleri,
  • harcama yaptığı kalemleri detaylıca görebilecekleri,
  • aylık harcama planları oluşturacaklar,
  • günlük harcama planları oluşturacaklar,
  • fatura gibi ödenmesi gereken zorunlu harcamalar için hatırlatıcı,
  • bakiye durum kontrol ve ayarlama,
  • yeni dönem açılışı,
  • tüm zamanlar detaylı raporu,
  • taksitli harcama takibi,
  • kredi ödeme ve takip bölümü,

bunlar ve daha fazla özellikle birlikte tamamlandıktan sonra inşallah burada ücretsiz bir şekilde herkesin kullanımına sunacağım. Ne işime yarayacak bu program demeyin programın kullanım ve ihtiyaç çözümlerini sunduğum zaman fikirleriniz değişecektir.

not >> programı kullanmak için hiçbir kişisel bilgi girişi yapmanız gerekmez. bir çok android program ya da bilgisayar programında banka bilgisi isteniyor. banka adı, kart’ın markası (master,visa vb) gibi gibi. Bunların hiç birine ihtiyaç duymadan gönül rahatlığıyla kullanılabilecek.

iyi forumlar.

3 Beğeni