Surveys Projesi

Merhabalar;

http://anketler.pythonanywhere.com/

Site adresi budur. Aktivasyon için benimle iletişime geçin.

Site tamamlandığında kaynak kodları GitHub’ta yayınlanacaktır.

Sitenin amacı nedir?

Bu sitede kulanıcılar anket oluşturabilir, anketleri oylayabilir veya anketlere yorum yapabilir.

Site hakkındaki görüşlerinizi ve fikirlerinizi buradan paylaşabilirsiniz. Teşekkürler.

Örnek bir anket: http://anketler.pythonanywhere.com/polls/1111-ve-muhtesem-cumada-alisveris-yaptiniz-mi/

4 Beğeni

Benim şahsi fikrim, ankette oy kullanmak için üye olmak gerekmesin. Sadece anket oluşturmak ve yorum yapmak için üyelik şartı koyabilirsiniz. Bir kişi birden fazla oy kullanmasın amacı varsa ip adresini karşılaştırın derim.

3 Beğeni

Afiş nasıl olmuş? :slight_smile:

Bir de şöyle bir metin hazırladım.

:eight_spoked_asterisk:SURVEYS :eight_spoked_asterisk:

:radio_button:YAZ GÜNCELLEMESİ! :radio_button:

:red_circle:Yeni güncellemesiyle Surveys kullanıcıyla buluşacak! :red_circle:

:large_blue_circle:YENİ ÖZELLİKLER :large_blue_circle:

:large_orange_diamond:Puan Sistemi! :large_orange_diamond:
Artık anketlerden ve oylardan puan kazanabileceksiniz!

:large_orange_diamond:Rütbeler! :large_orange_diamond:
Aldığınız puanlara göre rütbeler kazanabilirsiniz!

:large_orange_diamond:Yepyeni Tasarım! :large_orange_diamond:
Yeni tasarımıyla Surveys, daha hızlı çalışacak!

:large_orange_diamond:Üye olmadan oy kullanabilme! :large_orange_diamond:

:large_orange_diamond:Anket sayfasında oy oranları! :large_orange_diamond:

:calendar:HEPSİ VE DAHA FAZLASI, 17 AĞUSTOS’TA SİZLERLE BULUŞACAK! :calendar:

Bu özelliklere neler eklenebilir? Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

2 Beğeni

Yaz Güncellemesi Yayınlandı

Değiştirilenler:

• Üye olmadan anket oylama
  • Tasarım
  • Anket sayfasında oy oranları
  • Rütbeler
  • Puan sistemi

Göz atmanızı tavsiye ediyorum.

https://anketler.pythonanywhere.com/

Ayrıca hesap aktifleştirme kaldırıldı. Direk üye olup başlayabilirsiniz, hatta üye olmadan da başlayabilirsiniz.

Örnek bir anket: https://anketler.pythonanywhere.com/polls/koronavirus-sizi-nasil-etkiledi/

İyi Forumlar

1 Beğeni

Siteyle ilgili bir sorun bildirmek istiyorum: anketi oyladikdan sonra f5 tusuyla yeniliyoruz ve oyumuz sisteme ekleniyor.daha sonra yine sayfayi yenileyerek oy verdigimizde zaten oy verdiniz diyor ama bu sadece gorsel bir mesaj yani aslinda oyumuz sisteme iki kez eklenmis oluyor.yani bir kullanici bu acigi kullanarak sinirsiz sayida oy kullana bilir.

1 Beğeni

Allah allah, teşekkür ederim, bakıyorum.

1 Beğeni

Hayır, localde denedim, öyle bir sorun yok. Yanlış bakmış olabilir misiniz? Bakmadığınız bir ankette tekrar dener misiniz?

tekrar denedim.ve tam 3kere oy verdim ve sistem kabul etti.4-cudeyse kabul etmedi.bir bug ola bilir.

Oy vermeden önce önceden verilmiş oylara bakıp deneyin. Emin olmaya çalışıyorum çünkü localde denediğimde bu dediğiniz olmuyor.

evet zaten oy vermeden once verilmis oylara bakiyorum,verdigimde artiyor.sonra yine veriyorum yine artiyor.tam 3 kere oy verdim 4.de izin vermedim.belkide sorun benden kaynaklidir.birde baska arkadaslar denesin oyle bakin.

Ben yayındayken de denedim. Öyle olmuyor. Yanlış gördünüz herhalde.

Puan Sistemi

Bir anket yaparsanız, 5 puan, anket oylarsanız 1 puan, ve anketiniz oylanırsa 1 puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız puanlara göre rütbeniz yükseliyor. Rütbeniz ise ana sayfada adınızın daha fiyakalı görünmesini sağlıyor. Hem arkadaşlarınızla da yarışabiliyorsunuz.

@Abdullah_V doğru söylüyor. Oy kullandıktan sonra F5 ile bir ankete aynı oyu istediğim kadar verebiliyorum. Şu haliyle 29 olan oyu, F5 ile 46 yaptım. Kusura bakmayın test edip göstermek için yaptım bunu. Bu arada üye olmadan oyladığımı belirteyim, üye olunca bu dediğim şeyi yapamıyoruz.

1 Beğeni

@coderistan Hocam dogru soyluyor.bende uye olmadan oyladim.buyuk ihtimalle ondan kaynakli

1 Beğeni

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Ufak bir karışıklık olmuş. Metodu çağırırken is_voted_not_auth yerine is_voted_auth yazmışım, vscode dan dolayı herhalde. Hangi anketlerde bu testi yaptığınızı yazarsanız düzeltebilirim. @coderistan , testing kullanıcısı siz misiniz?

1 Beğeni

Evet benim. Koronavirus ve alışveriş anketlerini test ettim. Koronavirüs anketinde tesadüf etmiştim, sonra burada @Abdullah_V nin yorumunu görünce alışveriş anketinde göstermek üzere test ettim. Tekrar kusura bakmayın :slight_smile:

1 Beğeni

Şu linke göre yeniden düzenliyorum, sağolun :slight_smile:

1 Beğeni

Olmuyor. Eğer oradaki gibi yaparsam, mesajlar sayfada görünmüyor.

Normalde en doğru yaklaşım, form verilerini aldıktan sonra başka bir sayfaya yönlendirme yapmaktır. Kullanıcı ankete ilk geldiğinde oy kullanmamışsa oy kullanma formu gösterilsin, yok eğer oy kullanmışsa oy kullanma formunun olmadığı ve sonuçların gösterildiği başka bir sayfaya yönlendirsin.

Oy kullanmak için
site.com/oylama/anket_adi

Anket oylanmışsa, sonuçları görmek için
site.com/sonuclar/anket_adi

gibi bir yol izlenebilir. Tabi siz her şeyi baştan değiştirmek yerine kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

PC’de üye olup bir kaç oy vermiştim.Mobilden girdim ve sonuç :