Sys.exit(app.exec_()) ile app.exec_() farkı

Pyqt5te kodumda app.exec_() kullanıyordum fakat internetten bir fonksiyonun kullanımına bakarken adamın sys.exit(app.exec_()) bu şekilde kullandığını gördüm ikiside kodumda hatasız çalışıyor ikisinin ne farkı var

Ilgili fonksiyonlarin dokumentasyonunu okudunuz mu?

1 Beğeni

hayır türkçe bulamadım ingilizcemde çok iyi değil

(üste çıksın diye atıyorum bunu)

senin sorunu olduğu gibi chatgpt ye sordum:

sonra da “sys.exit(app.exec_()) ile sys.exit() in farkı var mı” diye sordum.

1 Beğeni

anladım teşekkür ederim biri pencere kapatıldığında programı sonlandırıyormuş diğeri pencere kapatılsa bile programın devamı varsa yaptırıyormuş

Su taslaklarda kalmis:

Cevirmeyi deneyebilirsiniz

Programin cikti kodu, isletim sistemine hata veya benzeri durumlari bildirmek icin kullaniyor. Isletim sistemi kendi basina bu bilgiyle bir sey yapmiyor (zaten hangi cikti kodlarinin hata, hangilerinin degil oldugu standart degil).

ChatGPT’nin cevabi her zamanki gibi yanlis ama bu sefer sebebi dogru sorunun sorulmamis olmasi.

Devreye bilgi veya zeka sokulup bir seyin sys.exit’e gonderilip gonderilmemesi arasindaki fark, veya exec_'in dondurdugu degerin manasi sorulsaydi, tahminimce, ise yarar bir cevap elde edilebilirdi.

@Ellez, araya genel amacli yapay zeka aletleri sokacaksak, neden sorunun cevaplanmasi icin bilinmesi gerektigini ima ettigim fonksiyonlarin dokumentasyonunu cevirtmedik?

2 Beğeni