Tanışma: Ben Murat Demirtaş

Açıklamanız için teşekkür ederim @Then_Shiffman. Sizin de haklılık payınız var. Yazı dilinde insanların ne kastettiği her zaman anlaşılmıyor. @Shanyu’nun silinen mesajındaki o sözün alaycı bir şekilde söylenip söylenmediği çok anlaşılmıyordu. Sonradan @Shanyu o sözü sevdiğini belirtti. Ben de o sözü alay etmek için söylemediğini düşünmeye başladım. Bilmiyorum belki de ben yanılıyorum.

Son duruma göre ortada bir sorun görüyor musunuz bilmiyorum, varsa dile getirmek istediğiniz bir husus öğrenmek isterim.

1 Beğeni

Teknik olarak aynı anlama gelir. Allah doğrusunu bilir ile Tanrı bilir aynı anlamdadır.

Alay da var ciddiyet de. Her nükte hakaret sayılmaz. Ya da en azından bu görecelidir. Buna da saygı duyulması gerekir.

İlgili gönderide yazdığınız cümlenin anlamına bakmanızı rica ediyorum

Öylesi hassas bir konuda alayın işin içine karışmasına saygı duymamaktayım ve topluluk yönergelerini ihlal ettiğini düşünme sebebim budur.

Bir sorun olduğunu düşünüyorum lakin sizin de yukarıda bahsettiğiniz gibi, gerekçeyi değerlendirmek sübjektif bir işlem olduğundan (bana sorarsanız) bir tek bildiriyle gönderiyi gizlemek doğru olmaz. Zaten belirli sayıda bildirim gelecek olursa herhangi bir gönderi otomatik olarak gizleniyor heralde, dolayısıyla herhangi bir aksiyon talebim yok

1 Beğeni

Peki, şu anlık yapabileceğim bir şey görmüyorum. Belirli sayıda bildirim gelecek olursa gönderi otomatik olarak gizleniyor mu emin değilim, ama gelecek olursa ona göre hareket edilir.

Herkese iyi günler dilerim.

Çok da derin düşünülmeden, basitçe yapılmış nükteyi bile açıklamak zorunda bıraktığınız için teşekkürler.
Arkadaş böyle yazınca, anladım ki, benim yaptığım espiri, konuyu açan arkadaşı yerden yere vurmak gibi algılanır, izlenimi oluştuğu için “Allah bilir, maksat yeşillik olsun” yani biraz komiklikler, şakalar olsun, gibi bir cümle kullandım. Yani öyle yerden yere vurmak gibi bir amacım yok, sadece basitçe “bir takılayım” dedim. Ki bence bu çok normal.

Burada hassas olanın ne olduğunu anlamadım.

Ayrıca düşündüğüm şeylere saygı duymak zorunda elbette değilsin. Ama düşünmemi engellemezsin ve düşünce özgürlüğüme de saygı duymak zorundasın. Ki ben burada senin zannettiğin gibi “Sadakallahulazim” kelimesi ile dalga geçmedim, sadece yukarıdaki öyle yazan arkadaşa, bir Türkçe Dil Bilgisinde “Ünlem” anlamına gelebilecek bir ifade kullandım(Sadakallahulazim!).

Kaldı ki, insanların düşüncelerine saygı duymaman da senin topluluk kurallarından önce insan haklarını ihlal ettiğini gösterir.

Kutsal gördüğün bir şey(ki tarihsel olarak benim de öyle gördüğüme emin olabilirsin sevgili dostum) için herkes aynı hisleri beslemek zorunda değil. Böyle hissettirmen sadece o düşünceye zarar verir. Bunu da unutma.

Gerçekten bu kadar gereksiz bir tartışma. Ama belki ilham verir, bir daha da aynı bug’a kimse düşmez. Sevgiyle…

Üstelik cevap olarak ne söylemek istediğimi de anlamış:

Yani, biraz abartmış olabilirim tabi, ama hala aklıma geldikçe kendimi gülerken buluyorum.

2 Beğeni