Tanışma: Ben Murat Demirtaş

Merhabalar,
Yazılıma merak salalı yıllar oldu ancak yeni adım atabildim.
bu forumu oldukça beğendim, daha aktif olarak yer almaya çalışacağım.

makina mühendisiyim, 28 yaşındayım, bi otomotiv şirketinde çalışıyorum.

2 Beğeni

Merhaba abi, bendeniz de Cihat Altıparmak. Bilgisayar mühendisliği hazırlık öğrencisiyim. 18 yaşındayım.

1 Beğeni

Memnun oldum, umarım mutlu olacağın bir hayatın olur :slight_smile:

1 Beğeni

Ben İsmet Fatih. Yaklaşık 1 2 aydır yazlımla ilgilenmekteyim. 9.sınıfım

1 Beğeni

Merhaba, ben Metin Allah Kerim, yarışmaya no-location’dan katılıyorum. Boyum 1.88(topuksuz), kilom 78(ama diyetteyim).
Boş zamanlarımı programlayarak geçiriyorum. Dolu zamanlarımı programlamayarak.
Allah affetsin, bazen boş zamanlarım oluyor ama, doluyu boşaltmak, boşu boşaltmaktan kolay oluyor.
Mümkün oldukça doluyorum.

Umarım herkes aradığı eş adayını bulur, ama belirtmeliyim ki, favori kesinlikle benim. Zira "ne toktorlar, ne müyendisler"deki müyendisim, mütevaziliğimi de mükemmelliğime borçluyum.
Paravanı açmadan önce, umarım hanımefendi beni televizyondan izlemiştir. İzlememişse, kendisine aday olmadan önce, gördüğü ilk tivibu paketini almasını tavsiye ediyorum.
Allah büyüktür.
Arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

8 Beğeni

abi sen nasıl bir kralsın

1 Beğeni

:laughing:
Bence, programlamadan artakalan zamanlarda Youtube’da stand-up yapmalısınız. Hem yeteneğiniz boşa gitmemiş olur.

Sadakallahulazim, maksat yeşillik olsun.

1 Beğeni

Yani, biraz abartmış olabilirim tabi, ama hala aklıma geldikçe kendimi gülerken buluyorum.

Estağfirullah diyeceğim, ama sanırım haklısın biraz. :smiley: Bu da böyle bir anımız.

Ama şunu da ekleyeyim, ilk defa bir kullanıcı dostumuz, olaya direk Ben Süleyman Şah Oğlu Ertuğrul diyerek girdi, bu fırsatı kaçırmak da mizaha karşı saygısızlık olurdu. Yoksa sevgimiz, saygımız sonsuz.

1 Beğeni

Kurduğum bir cümle topluluk tarafından gizlenmiş. Belirtmek isterim ki Sadakallahulazim en sevdiğim ifadedir. God knows rahat rahat kullanılırken, Sadakallahulazim’i niye engelliyorsunuz yahu. Lutfen Leonard Cohen’den Everybody Knows’u dinleyin. Kendinize gelin.

1 Beğeni

Tufah, umarım biri yanlışlıkla yapmıştır.

Ve bir tavsiye: “Kelimeler” insanların tarihteki eylemlerinin sorumlusu değildir. Hatta genel olarak, kelimeler, insanlardan daha temizdir. Kelimelerin anlamını hızla yitirip, anlamların klişeleştiği bu zamanda bu tür şeyler ayıp ayrıca. Haberiniz olsun.

Merhaba,

Gönderinizi uygunsuz olarak işaretlendiği için ben gizledim. Şu an bir hata yaptığımı düşünüyorum. Kusuruma bakmayın. Gönderiniz geri getirilmiştir.

1 Beğeni

A sen gizlediysen sorun yok, canın sağolsun. Çok kalp.

Ben bir hata yaptım, gönderiyi silip silmeme üzerine çok düşünmedim. Şimdi sorsanız bana bu gönderiyi neden sildiniz diye, tatmin edici bir cevap veremem. Gönderinizin geri getirilme sebeplerinden bir tanesi sizin eleştiriniz tabi ki, ama eleştiriniz hakkında biraz düşündüğüm zaman size de hak vermek geldi içimden. Peki neden?

Bu başlık, programlamayla alakalı bir başlık değil. Tanışalım etiketine sahip ve bu tür başlıklarda insanlar dilerse sohbetlerini yapabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken tek husus, buranın teknik bir forum olduğunu unutmamak, sohbet konularının yaygınlaşmaması. Ki böyle bir durum şu anda söz konusu değil.

Arkadaş, gayet sıcak bir şekilde kendisini tanıtmış, ona cevap veren insanlar da kendi üsluplarınca onu selamlamışlar, siz de kendi üslubunuz ile birçok kişinin de hoşlanacağı bir şekilde bir mesaj yazmışsınız. Bence bunda da bir sorun yok.

Ama görüyorum ki, 7 beğeni alan mesajınız uygunsuz olarak işaretlenmiş. Yani kimisinin hoşuna giden mesajınız kimisinin uygunsuz bulmasına neden olabiliyor. Ben o mesajınızın da uygunsuz olduğunu düşünmedim. Dahası bir mesajın uygunsuz olup olmadığının değerlendirilmesinin objektif bir kriteri yok. Ve açıkçası eğer bir mesaj uygunsuz olarak işaretleniyorsa, altına gerekçesinin de yazılması gerekir. Ve bu gerekçeler sizin işaretlenen mesajlarınızda yer almıyordu.

Bundan sonra şöyle bir yaklaşım izleyebilirim.

1. Bir mesajın neden uygunsuz olduğunu gerekçelendirmeyen kullanıcıların bildirimlerini reddedebilirim.

2. Bildirim gerekçesini dile getirmiş olan kullanıcının gerekçesinde haklı olup olmadığını tespit etmeye çalışıp, sonuca göre bir işlem yapabilirim. Şayet kişinin bildirim gerekçesi kabul edilmeyecek türden bir gerekçe ise, kullanıcının bildirimini neden reddettiğimi kendisine iletebilirim. Tabi burada şöyle bir sıkıntı oluşuyor. Bir gerekçeye hak vermek veya vermemek konusu benim subjektif değerlendirmeme kalıyor. Ben, ne kadar objektif olmaya çalışırsam çalışayım, bu gerçekleşmesi pek de mümkün olmayan bir dilek.

1 Beğeni

Açıkcası ben bu kadar derin düşünmedim herhangi bir commenti yazarken. :smiley: Canın nasıl istiyorsa öyle yap, sana itirazım yok mentor.

Buradaki herkes rahatça itiraz edebilir, hatalarımı gösterebilir, ben de elimden geldiğince hatamdan dönmeye çalışırım.

Neyse, konuyu artık burada kapatsak iyi olur sanki. Başka mesajlarda görüşmek üzere diyelim. :slight_smile:

2 Beğeni

Yok kazara yapmadım

Bu tabir ve ilgili yanıtta yazdığınız cümle aynı anlama gelmemekte

Yazı dilinde insanların ne kastettiğini anlamak zaman zaman zor oluyor, hafif bir alay var mı yok mu belli olmayabiliyor. Böyle bir şüpheye mahal verdiği için işaretlendi

1 Beğeni