Tensor Flow yükleme hatası

pip install tensorflow==1.14 ile tensor flow kurmaya çalıştm cmd de şöyle bir hata aldım

Hatalar bu kadar uzun ve sanırım asıl hata wraptın yüklü olmamasından kaynaklı. Fakat sorun şu ki, wrapt da yüklenmiyor, o da hata veriyor, ne yapmalıyım?

PyTorch’a geç gitsin, olmaz mı?

Olmaz ya, sertifika alacağım, mecburum.

Bunu deneyebilir misiniz?

pip install tensorflow

image
image
vs wrapt hatası var galiba temelde, ama sorun şu pip install wrapt yaptığımda o da hata veriyor.

anaconda var mı? Varsa oradan deneyin, yoksa da onu yükleyin derim

Ya anaconda var da, ben cmd den de yüklemek istiyorum, çünkü spyder kullandığım gibi, vsCode, IDLE vs de kullanıyorum.

Hatayı metin olarak atın.

ERROR: Command errored out with exit status 1:
command:

… Check the logs for full command output.

pip install wrapt kodunu yazdıktan sonra pip install tensorflow yazmayı deneyin.

sevgili gencay pip install wrapt da hata veriyor zate

Collecting wrapt
Using cached wrapt-1.12.1.tar.gz (27 kB)
Building wheels for collected packages: wrapt
Building wheel for wrapt (setup.py) … error
ERROR: Command errored out with exit status 1:
command: …
Check the logs for full command output.

bir modulü yükleyince o module için gerekli module leri de indiriyor pip diye biliyorum

tamam da ne wraptı yükleyebiliyorum, ne de tensorflowu yükleyebiliyorum.

AttributeError: ‘list’ object has no attribute ‘read’ yazıyor en altta shlex.py da

yani ne demek istiyor anlamadım. liste nesnesi okuma niteliğine sahip değil ne demek burada anlamadım. shlex hakkında da bir fikrim yok.

yani yolda bir sorunda yok, zira onda rahatça yükledi, yola ekli. vsCode ve IDLE cmd yolunda çalışıyor. Diğer paketlerim yüklü hiç sıkıntı vermedi. Ama bunda böyle bir hata var. Buyüzden vsCode ve IDLE’a yükleyemiyorum.

acaba python2 de olan bir methodsa .read() ve python3 de kaldırılmış sa?
sadece fikir :thinking:

yani error kısmı genelde açıklayıcı oluyor ama, burada anladığım kadarıyla sadece wrapt sorunu var, fakat işte o da yüklenmiyor. Şu iki paketi yüklemek için githuba felan da baktım anlayamadım 3 gündür.

VSCode’u anaconda’ya adapte etmek kolay, değil mi?

Anaconda da IDLE ile geliyor aslında

set WRAPT_INSTALL_EXTENSIONS=false denediniz mi?

vsCode’um ve IDLE’m, python klasörümün yoluna ekli, spyder ise conda’nın kendi dosya yoluna(yani conda prompt conda’nın yolundan yapıyor yüklemeleri, cmd ise pythonun yolundan). Spyder’da çalışıyor. Fakat IDLE ve vsCode’da çalışmıyor. Yani cmd ile yükleyemiyorum, ama conda promptta yükledim.

set WRAPT_INSTALL_EXTENSIONS=false
bu kod nedir? Bilmiyorum. Anlatabilir misin? cmd’de mi çalıştıracağım?