Tkinter Frame İçi Güncelleme

Arkadaşlar merhaba herkese kolay gelsin. Ben tkinter kullanarak veri girişi alan ve bunları bir veritabanında tutan basit bir program yazıyorum. Kayıtları göster şeklinde de bir butonum var bu butona tıklayınca farklı bir pencere açılıyor ve kayıtlar önümde listeleniyor(listbox ile).

Buraya kadar sorun yok fakat şimdi kayıtları tarihe göre filtrelemek istiyorum mesela bunun için bir fonksiyon ile veritabanından verileri çekebiliyorum burda da sorun yok. Sorun şu: ben bu filtrelenmiş yeni verileri çektikten sonra listbox elemanlarımı nasıl güncelleyeceğim? Sonuçta pencere oluşturulurken listbox da oluştu elemanlar assign edildi vs. sonradan ulaşmak için ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

Merhaba.

get ( first, last=None )

Returns a tuple containing the text of the lines with indices from first to last, inclusive. If the second argument is omitted, returns the text of the line closest to first.

delete ( first, last=None )

Deletes the lines whose indices are in the range [first, last]. If the second argument is omitted, the single line with index first is deleted.

insert ( index, *elements )

Insert one or more new lines into the listbox before the line specified by index. Use END as the first argument if you want to add new lines to the end of the listbox.

teşekkür ederim. kodum ana hatları ile şöyle verdiğiniz bağlantılardaki bilgileri incelemiştim ama çözemedim malesef.

def verileriCek():

def baskaPencereyeGit():
#kayıt için oluşturulan 2.pencerenin kodları ve mainloopu ise bu fonksiyonun içinde
#yani listbox burda ben burdan verileri dışardan bir fonksiyon ile çekince recursive hatası veriyor
#sürekli yeni pencere açılıyor

pencere=tk.Tk()


bu mainloop’un içinde kayıtlaraGit butonuna basınca baskaPencereyeGit fonksiyonu çağrılıyor.

pencere.mainloop()

Kodunuzun tamamını şu şekilde atarsanız daha rahat yardım ederiz:

[code]
print(“Hello”)
[/code]