Tkinter ile excel benzeri tablolama sistemi

Merhaba hazırladığım uygulama için excel tablolarına benzer bir tablo sistemine ihtiyacım var. Örneğin ;
A0 kutusuna 10 sayısı girilmiş A01 kutusuna da 5 sayısı girilmiş ikisini toplayınca sonuç 15 gibi

yani benim kullanıcının içine veri yazabileceği ve benim alabileceğim bir veri tablosuna ihtiyacım var. Her biri için entry eklemek hem zor hemde gereksiz olacağını düşünüyorum kısa bir yolu var mıdır acaba?

Hala bu sorun üzerine çalışıyorum bilgisi olan var mı?

Tkinter ile sıfırdan bir veri yönetim sistemi + arayüz kurmak yerine sqlite3 veya MySQL gibi bir veritabanı sistemiyle çalışıp, Tkinter’a da yalnızca arayüz oluşturma görevini verseniz çok daha kolay olmaz mı?

Öyle düşünüyorum zaten sqlite3 ile çalışacağım ancak bir tablo sistemine ihtiyacım var. Verileri o tablo sisteminden alacağım

Hacı tkinterde entry dışında başka bişey yok diye biliyom senin iş yaş. Tek tek entry yazcan get ile de toplarsın artık

1 Beğeni

entryleri yerleşim şekline göre for döngüleriyle oluşturup sonrasında hepsini boş bir listeye ekleyebilirsin.
listenin içinden de dilediğine liste indeksleriyle ulaşabilirsin. aşağıya bir örnek ekledim.

from tkinter import *

root = Tk()
liste = []

for i in range(5):
    e = Entry(root)
    e.grid(row=i, column=0)
    liste.append(e)

def gor():
    print(liste[0].get())

dugme = Button(root, text="İLK ELEMANI GÖR", command=gor).grid(row=5, column=0)

root.mainloop()