Tkinter "ImportError: libtk8.6.so: cannot open shared object file: No such file or directory" hatası veriyor

Arch Linux kullaniyorum tkinter indirmeme vamen impor etdiyim zaman boyle bir hatayla karsilasiyorum

import tkinter
Traceback (most recent call last):
File “”, line 1, in
File “/usr/lib/python3.6/tkinter/init.py”, line 36, in
import _tkinter # If this fails your Python may not be configured for Tk
ImportError: libtk8.6.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Aşağıdaki komutu bir deneyin:

sudo pacman -S tk
1 Beğeni

Tesekkur ederim kardes sorunum sozuldu nasil bu kadar cabuk sorunu cozuyorsun anlamadim :slight_smile:

Sorunu İngilizce kaynaklarda araştırdım, bu sorunla daha önce karşılaşanlar olmuş, sağolsunlar başka kullanıcılar da çözümünün ne olduğunu yazmışlar.

Hakkaten cok teesekkur ederim baya bir yardimci oluyorsunuz bana ingilizce bilmekde bir baska guzel oluyor

Rica ederim, siz de öğrenebilirsiniz, hatta öğrenmenizi tavsiye ederim.

Oyrenmeye calisiyorum telefonda programlar falan indirdim bilgisayara ait hangi soz karsima cikarsa onu cevirerek bir liste olusduruyorum ve gunluk ezberliyiyorum

İngilizce dil bilgisiyle ilgili konu anlatımlı Türkçe kaynakları ve seviye seviye değişen İngilizce kitapları da okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca İngilizce film veya dizileri orijinal dilinde izlemek de faydalı olabilir.

2 Beğeni

Bence ezbere vakit harcamayın. Bol bol program yazın. Sorunlarınızı ingilizce olarak araştırmaya çalışın. Bilmediğiniz sözcükleri sözlükten çevirin. Bunu her gün yaparsanız bir sene içerisinde en azından teknik belgeleri okumak açısından sıkıntınız oldukça azalır.

İnsan en iyi yaparak öğrenir, unutmayın.

İyi çalışmalar.

2 Beğeni