Tkinter la sayfalar arası geçiş

1.sayafada yapılmak istenilen işlemi sorucak eğer 1 girerse faktoriyel fonksiyonu çalışacak ve 2.sayfada girilen sayının faktoriyeli bulunacak yardım edermisiniz lütfen

Size de merhaba,

Tek bir pencere üzerinde mi işlemler gerçekleşecek yoksa birden fazla pencerenin açılması sorun olur mu?

Birden fazla pencerede işlem yapılacak 2.pencereye hesap makinesi koyacağım ilk penceredeki seçime göre sonuç verecek mesela ilk pencerede prizma alan seçilirse 2.pencerede kenarları girmesini istiyeceğim ve ona göre işlem yapılacak.

Aramıza hoş geldiniz!

Şu kod 2 tane sayfa açıyor :

from tkinter import *

ekran = Tk()
ekran.title("1. ekran")

def tıkla():
    ekran2 = Toplevel()
    ekran2.title("2. ekran")

buton = Button(text = "Tıkla", command = tıkla)
buton.pack()
1 Beğeni

Yazdığım kodlara hesap makinesi gibi eklemeleri yaparsanız sonuç alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.Harika bi forum cevaplar çok hızlı geliyor.

1 Beğeni

Beğendiğinize sevindim.Cevap sizi çözüme ulaştırıyorsa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.Başka bir sorunuz varsa ve konu ile çok fark yoksa buraya yazabilirsiniz.Soru bu konu ile alakalı değilse yeni bir konu açabilirsiniz.Ayrıca discobotun size yazdığı mesajı okursanız ve gerekli şeyleri yaparsanız bazı müdavimlerde bile olmayan “Lisanslı” rozetini kapabilirsiniz!

1.sayfada yapılmak isetenilen işleme 1 girdiğinde prizma hacim hesaplasın istiyorum 2. sayfadada kenarları girsin ama bu biraz zor sanırım.

def prizhacm():
    print("Prizmanın Hacmi")
    a = int(input("1.kenar : "))
    b = int(input("2.kenar : "))
    c = int(input("3.kenar : "))
    hac = a * b * c
    print(hac)

Kodlarınızı burayı okuyarak düzenleyebilir misiniz?

Ancak siz konsol uygulaması üzerinden bunu yapıyorsunuz,değil mi? GUİ’ye sahip yazılımlarda input kullanılmıyor çünkü.

2 Beğeni