Tkinter şeffaf nesneler

Merhabalar. Ben tkinter ile ekranda resim göstermek istiyorum. Arkaplanı siyah ama resmin şeffaf yerleri beyaz oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Orada sadece atın görünmesi lazım. Beyaz yerler normalde şeffaf.

Kodunuzu atarsanız gerekli değişiklikleri yapabilirim. Kodunuzu fotoğraf olarak değil yazı olarak sorunuza ekleyin ki kopyalayabilelim. Ayrıca sorunuza eklerken kodunuzun başına ve sonuna ``` eklerseniz kod şeklinde gözükecektir.

Bu linkteki çözümlere de bakabilirsiniz, aynı soru sorulmuş.

İlk olarak
from tkinter import *
Diyerek tkinteri çağırdım
Sonra
ekran = Tk()
yazıp ekran oluşturdum
Sonra
arkaplan = Frame(ekran, bg="#000000")
yazıp arkaplan oluşturdum
Ardından
resim = PhotoImage(file='at.png')
ile resmi aldım.
Ve resmi
g_resim = Label(arkaplan, image = resim)
Diyerek ekranda gösterdim.
Ama ekranda atın yanında ki beyazlar siyah görünmeli.
Yani oralar normalde şeffaf ama burda beyaz görünüyor.

Kodunuzu paylaştığınız için sağolun. Kodunuzu satır satır açıklamanıza gerek yok, size cevap verecek kişiler zaten tkinter hakkında bilgi sahibidir.

Sorunuz burada cevaplandı:

Çok teşekkürler sorunum çözüldü.
Son bir şey daha var. Orada yazdığın
label['bg'] = root['bg']
Kodda ki label’in arkaplanını ekranın arkaplanı değilde şeffaf nasıl yapabiliriz.
Çünkü ben başka şeyler de ekleyeceğim. O zaman bu karakter onların üzerine geldi mi onlarda siyah oluyor

Tam olarak onu yapamıyoruz diye biliyorum. Belki buradaki gibi Canvas kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Eğer amacınız bir oyun tasarlamak ise pygame
kullanmanız daha doğru olacaktır. Hem performans açısından tkinter’den iyi olacaktır hem de şeffaflık gibi oyunlarda kullanılan özellikleri desteklediği için amacınızı gerçekleştirmenizi kolaylaştıracaktır.

Yardımın için teşekkürler