Trojen, .exe formatına

phytonla yazdığım bi projenin sonuna geldim projeyi .py formatından .exe e geçirdikten sonra virüs programı içinde trojen varmış gibi algılıyo sebebi ne olabilir acaba birde siz uyguamalarınızın başka pclerde de çalışabilmesi için ne yapıyorsunuz ?

İçinde trojan olduğu için olabilir.

2 Beğeni

içinde trojen yok open kullanarak bilgisayardaki bir txt dosyasını okuyup requests le bir web sitesine yolladığı için bu trojenmiş gibi algılanıyo olabilir mi acaba

txt dosyasını .exe in içine gömmek mümkün mü acaba

Hayır içinde trojan yok .veri alıp gonderen basit bir müşteri otomasyonu.

Ayrıca Trojan vardır diye laubali bir cümle kuracaksanız gidin ötede eğlenin. Küçük hackerler sizi.

Şuanda Microsoft’un imzalama programını deniyorum. İse yararsa haber vericem.

Freeze işe yarıyor ancak ne exesi exe nede consol işlevleri işlev .

1 Beğeni

Öyle demişsin ama @dildeolupbiten 'in küçük heykırlara moderatörlük vereceğini sanmam.

2 Beğeni

arkadaşım eğer ben bi rat yazmış olsaydım gelip buraya neden içinde trojen gözüküyo diye sormazdım gider birde crypter yazar sorunumu çözeerdim burda benim soruma cevap olarak çünkü içinde trojen var denilmesi doğru bir şey değil bunu yazanın mod olmasıda bir şeyi değiştirmez

1 Beğeni

Kusura bakmayin efendim, PHYTON muneccimlik olarak sizi beklettigimiz icin ozur dileriz. Trojan olarak algilanmasinin sebebi muhtesem muneccimlik yeteneklerimizle tespit ettigimiz kodunuzun, yine super muhtesem muneccimlik yeteneklerimizle tespit ettigimiz su davranisidir. Muneccim Power ile kesfettik ki FreeBSD kullaniyorsunuz. Efenim kodunuz calistiginda sisteme “BEN TROJANIM ACIL DURDURULMAM GEREKIYOR!!!” mesajini gonderiyor. Sistem de trojan oldugunu hemen anlayip kodunuzu trojan uyarisi verip calistirmiyor. Cozum ise su:

Kodunuzdaki su kismi silmeniz gerekiyor:

#! /usr/bin/PHYTON

Send_to_System(" I AM TROJAN!!!! KILL THIS PROCESS!!!")

PHYTON muneccimlik trojansiz gunler diler.

7 Beğeni

Kafan mı güzel :small_airplane:

1 Beğeni

Aaa, efendim size yardimci olmaya calisiyoruz, neden kiziyorsunuz?

1 Beğeni

Kızmıyorum , aksine beni eğlendirdiğin için teşekkür ederim. Yazını okurken çok eğlendim .

Dostum kusura bakma. Teknik foruma tumuyle “Phytonla yazdigim projede .py’yi exe’ye cevirdim trojen var olarak algiliyoo” kalitesinde bir soru sorarsan, ayni kalitede (biraz da eglenceli) bir cevap alman normal olur. Ben ve arkadaslar muneccim olmadigimiz icin mecburen Phyton Muneccimlik’e basvurmak zorunda kaldik. En fazla bu kadar yardimci olabiliyoruz. Yine de seni guldurebildiysem ne guzel. :slight_smile:

4 Beğeni

Evet bu konuda haklı olablirsin ama farkındaysan hemen altına şundan kaynaklanıyo olabilir mi diye sordum. Başta o şekilde sormamın nedeni başına belki daha önce benzer birşey gelen olmuştur diye ama seni de anlıyorum bende olsam benzer tepkileri verebilirdim belki.

Eğer yardımın dokunucaksa kodlarda sadece requests modülünü kullandım ve pyinstaller ile exe yaptım . Sebebinin hala bir not defterinden kaynaklandığını düşünüyorum

1 Beğeni

Bazı Windows problemleri, kahkaha tufanı…

İşin sinir bozucu yanı çoğunluk windows kullandığı için biri için bir şey yazarken windows kullanmak zorunda kalıyosun yoksa bende windows kullanmayı sevmiyorum

Pek, o zaman insanlara neden Linux kullanmaları gerektiğini açıklayın.

Açıklamaya çalışıyorum elimden geldiği kadar ama şöylede bir şey var bazı insanlar tarayıcıyı açıp google ı görmediği zaman internet yok sanıyolar aynı mantık windows içinde geçerli ve hal böyle olunca linux sistemlerin işi çok zor

Haklısınız, keşke ABD’deki gibi Linux bilgilendirme günleri falan yapsak. Bir de GMail’in neden onlarca hizmeti ücretsiz sunduğunu anlatabilsek :confused:

1 Beğeni