Ubuntu yükledim ama neden tam ekran değil

merhaba arkadaşlar ben şuan ubuntu indiriyorum ama bir sorun var ubuntuyu virtual box ile indirdim ama bu ekran maalesef tam ekran değil vmware de iken tam ekran yapabiliyorduk ama şuan yapamıyoruz virtual box bu konu hakkında bir bilgisi olan söyleyebilir mi

Ubuntu’nun ayarlarından düzeltebilirsiniz.

nasıl olacak ayarlar nerede bu arada şu an ubuntu üzerinden yazıyorum ve gerçekten çok zor oluyor

evet şu an kapattım ubuntuyu windowstan yazıyorum

Uygulama menüsünden 'Settings/Ayarlar’ı bulun ve şu görseldeki gibi (tabi kendi ekranınızın çözünürlüğüne göre) yapın;

ben de bir şey değişmedi hala aynı

Virtualbox’ta fullscreen yapıyordum ben. Olması lazım eminim. Menülerdeydi galiba.

bir de apply tuşuna basmam gerekiyormuş oldu tamam sıkıntı yok

bu arada bu ubuntu işletim sistemi gerçekten kaliden bile iyiymiş gerçekten beğendim bir de vscode filan indirmeyi başarırsam çok iyi olacak

Sanal makine olarak kasmıyor mu?

tabi ki elbette kasacak sonuçta bu bir sanal makine ana makine kadar hızlı değil ama olsun çünkü ben eminim ki windowsta sanal makine olsa o daha da yavaş olurdu

Benim bilgisayarımda, uygulama menüsü açarken %74’e varan düzeyde GPU kullanıyor. Birde bilgisayarda biri dahili, biri de harici olmak üzere iki adet GPU var.

Ve, konuyla işiniz bittiyse -forumun düzeni için- ‘Çözüm’ olarak işaretlemenizde fayda var. :slight_smile:

tamam sizi çözüm olarak işaretlerim