Uygulamanızın ön yüz tasarımı için gerekli renkleri nereden alıyorsunuz?

Arkadaşlar uygulamanız için gerekli renkleri nereden alıyorsunuz?
yani bunun için bir palette sitesi var mı bildiğiniz?

Chrome’da “colorzilla” adında bir addon bulunuyor. İncelemek isteyebilirsiniz.

Bunun dışında burayı da incelemek isteyebilirsiniz.
Ya da burayı.
Palette dediğinize göre son attığım link tam olarak size yardımcı olacak olan link olabilir.

Buraya bakmanızı öneririm.

Atacağım sitenin konuya ne kadar katkısı olacağını bilemiyorum maalesef.

Bir zamanlar bir android uygulaması için renk paletleri hakkında sorular sormuştum, resim konusunda yetenekli olan bir arkadaşım da aşağıdaki siteyi önermişti.

Maalesef renklerle aram hiç iyi değil :sweat_smile:

İkinci olarak(mobil uygulamalar için konuşacağım ama bence tüm gui uygulamaları için geçerli.)

Mümkün olduğunca iki renge bağlı kalmaya çalış.

primary color ve accent color diye araştır.

Hatta color theory diye de araştır.

Android uygulamalar konusunda benden çok daha iyi bir arkadaşım var. Onun bana söyledikleri:

Bişe yapılırken genelde en fazla 2 renge bağlı kalınır, primary ve accent color diye geçiyor (arkaplan rengi hariç) bunlar dışında renk kullanınca renk kalabalığı oluyor

Primary genel renk düzeni, accent de farklı rengin kullanılması gereken yerlerde kullanılıyor

Aklıma başka bir şey gelirse buraya ekleme yaparım.

Edit: bunun için medium sitesini bir incele renk düzeni nasıl vesaire.

Edit2: material ui design diye de bir araştır bakalım.

Edit3: Material Design

Edit4: sorunun amacından saptım pardon. Ama yine de silmemeyi tercih ediyorum. Tavsiye gibi düşün.

3 Beğeni

Bende ekrandaki renklerin, renk kodlarını öğrenebileceğiniz şu programı önereyim: http://www.nattyware.com/pixie.php

1 Beğeni

evet cidden çok güzel bir uygulama, teşekkür ederim

Color palette’ler çok işe yarıyor gerçekten. Özellikle Linux sistemleri özelleştirirken vs.