Visual Studio Code Integrated Terminal Problemi

Öncelikle herkese merhabalar!

Python öğreniyorum ve şu an için ihtiyacım olan hızlı, otomatik tamamlama özelliği olan bir IDE. Bunun için Visual Studio Code kullanıyorum fakat ne zaman tekrarları çok olan bir komut yazsam integrated terminal bunu çalıştırırken yavaşlıyor. Programın kendisinde bir problemim yok, yani kod yazım aşamasında bir problem yok. Ama terminalde, “input” ile istenen veriyi yazarken bile harfler geç geliyor. Aynı problemi Python’un kendi terminalinde yaşamıyorum. Orada her şey gayet hızlı ve akıcı.

Eğer VsCode bunun üstesinden gelemeyecekse (ki hiçbir sebep göremiyorum bunun için) bana uygun bir IDE önerirseniz sevinirim.

Ben de VS Code kullanıyorum ama böyle bir problemle karşılaşmadım. Eğer sorun sadece terminalse eklentiler bölümünden alternatif terminallere bakabilirsiniz. En yakın alternatif olarak Atom var ama onda da ne terminal kurulu geliyor ne de VS Code kadar hızlı.

Zaten sizin buradaki bir konuda öneriniz üzerine PyCharm’dan geçmiştim Vs Code’a. Eklentiler kısmına bakacağım. Teşekkürler…