Vs Code yön tuşları kısayolu

Merhaba, kod yazarken fare kullanmaktan olabildiğince kaçınıyorum. Yukarı ya da aşağı satıra gitmek için klavyedeki yön tuşlarını kullanıyorum ve parmakların klavye koordinasyonundan uzaklaşması gereksiz efor sarfına neden oluyor. Örneğin ctrl + shift + (w, a, s, d) tuş kombinasyonunu kullanarak imleci yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket ettirmemin bir yolu var mı?
Not: Verdiğim örnekteki tuş takımının hali hazırda işlevi olduğunu biliyorum. Çakışma durumlarını lütfen göz ardı edin.

10 senedir nvim(neovim) kullanıyorum. yani vim le başladım, nvime evrildi zaman içinde. Her türlü kısayol işlemi yapılabiliyor. varsayılan olarak yukarı aşağı sağ sol tuşları. h j k l olarak tanımlanmış. istersek değiştirebiliyoruz. nvim kullanırsan hiç bir zaman ne fare kullanırsın nede yön tuşları. Vscode hiç kullanmadım. gerek duymadım yani. eğer nvim kullanmak istemiyorum ben iyiyim böyle diyorsan. Vscode içine vim plugini kurabiliyorsun ve bütün kısayol ayarlamalarını yapabilirsin. Vscode kullanmadığım için böyle bir öneride bulunmak istedim. kolay gelsin…

1 Beğeni

Ctrl+shift+p ye basın çıkan ekrana keyboard shortcut yazın oradan json yazan seçeneğe tıklayın ve Köşeli parantezin içine şu kodu yapıştırın

{
    "key": "ctrl+shift+w",
    "command": "cursorUp",
    "when": "textInputFocus"
},

kaydedin ve kapatın.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. keybindings.json dosyasına ekleme yapınca isteğim gerçekleşti.

Size de teşekkürler.