Web tabanlı bir oyuna dahil ettiğim js kodlarına delay komutu girmem gerekiyor,yardımlarınızı bekliyorum

Selamlar ,ben programlama konusunda herhangi bir dil bilen,işe hakim olan biri değilim eskiden kendi çabalarımla c# öğrenmeye çalışmıştım oradan biraz algoritma biliyorum ,işte for döngüsü,if else,switch case,basit komutlar bu kadar, yanlızca eski oynadığıım bazı oyunlarda sağdan soldan toplanmış javascript kodlarını toplayarak ,kendime bi otomatik tıklama sistemi yaptım şuanki oyunda sağ tık incele yapa yapa tıklanacak simgeleri falan tanıttım ,tıkır tıkır çalışıyor, fakat kodlar arasına bir süre koymam gerekiyor çünkü tek ms de bütün tıklamaları yapıyor,işime yarıyor fakat ben yinede kod aralarına bekleme süresi koymak istiyorum ,google da araştırdım setinterval settimeout gibi komutlar gördüm ama ne yaptıysam işe yaramadı bunun sade bir kullanımı var mıdır acaba?

var zaman = 1000; //1 saniye

setTimeout(function() {
  //yazdığın kod 1 saniye sonra çalışacak
}, zaman);

Ya da

function sleep(ms) {
  return new Promise(resolve => setTimeout(resolve, ms));
}

console.log("Hello");
sleep(2000).then(() => { console.log("World!"); }); 

2’side aynı görevi görüyor.

İşe yaramamasının sebebi yüksek ihtimalle işlemi gerçekleştirdikten sonra delay eklemek istemen. Bunun için bir boolean değer ata True olsun. Adam işlem yapınca False’a çek delay ata ve delay bitince True’ya al tekrar

Çok teşekkürler üstteki işime yaradı :slight_smile:

1 Beğeni