Webview yaparken ortaya çıkan sorunlar

Merhabalar bir site geliştirdim, youtube videolarını aratıp indirebiliyorsunuz. Mobile uyarlamak içinde android studio dan Webview yaptım ve ortaya bazı sorunlar doğdu şu şekilde :
1 - Çektiğim fotoğraflar arama yapıldığında listelenmiyor

sitede böyle olurken uygulamada olan ise şu

bu neden oluyor anlayamadım video iframe i eklerken onlar sorunsuz geliyor ancak uygulamada fotoğraflar gelmedi nasıl çözebilirim emin değilim yardımcı olursanız sevinirim.

2 - bir şey indirilirken kullandığım kaynaktan dolayı(loader.to/api/button/) indir butonuna basınca reklam geliyor başka bir siteye gönderiyor ve tekrar önceki yere dönünce sıfırlanmış oluyor ve indirme işlemi sıfırlanıyor ve tekrar indirme işlemini başlatmak gerekiyor bu da tekrar reklamın gelmesine sebep oluyor sürekli aynı loopda.
Bunun için aklıma ne kadar etkili emin değilim ama Bir çözüm geldi şu şekilde Java da benim sitem dışı uzantıları yasaklamayı düşündüm yani benim sitem ve uzantısı dışı Bi yere yönlendirilirse bunu engelleyecek. Fakat bunu nasıl yapabileceğimi bulamadım. fotoğraflarla anlatırsam da şu şekilde

burda indirme işlemini başlatıyorum ardından download butonuna bastıktan sonra reklam geliyor

ve sonra tekrar buraya geliyorum sıfırlanmış şekilde

Bunu nasıl yapabileceğim hakkında veya başka bir çözüm fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?