While döngüleri içinde döngülerden birini duraklatma!

Herkese merhabalar,

benim şöyle bir sorum olacak… yazmış olduğum kod içinde iç içe geçmiş while döngüleri mevcut… 5 adet koşulu aynı anda tarıyor ve şart gerçekleşince , 5 adet döngü ve koşuldan gerçekleşeni 1 saat durdurmak (bu esnada diğer 4 adedinin taramaya devam etmesini) istiyorum.

time.sleep (3600) kullanınca kodu 1 saatliğine komple durduruyor, bunu istemiyorum, sadece döngü içindeki bir bölümü durdurmak istiyorum, umarım meramımı anlatabilmişimdir…

bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır? şimdiden zaman ayıran, okuyan, cevap yazan herkese teşekkürler…

aynı anda 5 tane while ı nasıl döndürüyosun? thread kullan hepsi bağımsız dönsün. istediğini durdur.

yanlış ifade etmişim, while döngüsü içinde if blokları ile 5 adet koşul sürekli sorgulanıyor… if bloklarında şartların gerçekleşmesi durumunda ilgili if koşulunun 1 saatliğine durmasını istiyorum. yanlış ifade için özürlerimi sunarım.

Aciklamadan kodun neye benzedigi hakkinda bir fikir elde etmek mumkun degil (bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar), fakat ilk cevap hala gecerli: Thread kullanildigi takdirde time.sleep kullanilabilir.

Diger alternatif, durma zamanini kaydedip ilgili yerlerde uzerinden durma suresi gecip gecmedigine bakmak.

1 Beğeni