Windows Defender “.exe”ye çevrilmiş Python programını trojan olarak algılıyor

Merhaba,
Python ile yazdığın bir programı “pyinstaller” ile “.exe”ye çevirdiğimde Windows Defender programı trojan olarak algılıyor. Bir şeyi eksik mi yapıyorum?

Not: “pyinstaller”ı “—onefile” argümanı ile kullanıyorum.

kodları gönderir misin belki kodları virüs olarak algılıyordur ayrıca hangi anti virüsü kullanıyorsun ve bu kodları bir virüstotalda taratabilir misin

ve ayrıca eğer 64 bitlik bir bilgisayara 32 bitlik bir python indirdiysen veya pyınstallerı python3 için kullanıp sen python2 kullanıyor da olabilirsin ayrıca anti virüsdede bu sorunlar olabilir

Evet 32 bitliği indirmişim.

evet hemen onu değiştir sorun çözülür.zaten kodlarda virüs algılanacak bir şey yoktu.hiçbir virüs özelliği yok

bu arada bu program güzelmiş kodlarına baktım da pyqt5 biliyormusun ben bilmiyorum

@asemih159 sen de bu programları bir kontrol et olur mu

Soru daha önce sorulmuş.

1 Beğeni

Mesajları tek tek göndermeyin lütfen.Sorularınızı özelden de sorabilirsiniz.

Şahit olduğum bir olayı anlatayım. Keylogger yazmak için bir kütüphaneyi içeri aktarıp çalıştırdığım zaman sadece import satırı yüzünden antivirüs o dosyayı silmişti. Dolayısıyla içeri aktardığınız kütüphanelerden ilgileniyor antivirüsler. İmport ettiğiniz kütüphanelere göz atın

Arkadaslar kaspersky ve panda iyi virüs programı olarak birde taratın isterseniz exe virüsü diye birşey var hangi klasore tıklarsanız o dosyanın exe olarak kopyasını trojan olarak oluşturuyor.

Biz burda virüs oluşturmaya çalışmıyoruz.