Windows için Kullanışlı Uygulamalar

Bu konu şuradaki konudan ilham almıştır.

Ücretsiz Uygulamalar

• Chromium : Chrome’un açık kaynak kodlu ve daha hızlı versiyonu.

• Opera GX : Başta oyuncular olmak üzere büyük bir kitleyi hedefleyen tarayıcı.

• 360 Total Security : Anti-Virüs uygulamasıdır.İçerisinde hızlandırma,temizleme,disk boşaltma,oyun hızlandırıcı gibi ekstra ücretli - ücretsiz aletlere ev sahipliği yapıyor.

• CPU-Z : PC’nin bilgilerini görebileceğiniz ve overlock yapabileceğiniz uygulama.

Ücretli Uygulamalar

1. Office 365 : Excel,PowerPoint,Word gibi ofis programlarını içerisinde bulunduran paket.

Devamı Eklenecektir

Libreoffice. Office alternatifi.

2 Beğeni

Yanlış anlaşılmasın lütfen,Libre Office’da Excel gibi programlar ile para kazanabiliyor muyuz?

Neden kazanamayasin? Sana bagli. Kazanirsin. LibreOffice microsoft formatini da destekliyor.

1 Beğeni

Ya bunlarda bişey mi :slight_smile:
siz birde şuna bakın: https://portableapps.com/
bu saydıklarınızın nerdeyse tamamını ve daha
fazlasını tam-taşınabilir hale getiriyor.

Vanguard’ı yapsın görelim.

?

Riot’un yaptığı,Valorant oynamanız için zorunlu olan,kernele yerleştirilen hile önleme sistemi.

“Anladıysam arab oluyum” :laughing:

E, tamam bunun Portable Apps ile ne alakası ne?
Siz siteyi hiç incelediniz mi?

Kernel’e yerleştirildiği ve yeniden başlatma gerektirdiği için portable olması imkansız.Evet,inceledim.

Afedersiniz, ben Linux’u ve yapısını çok iyi bilmiyorum ama zaten bu program çapraz platform olarak yazılmamış, Linux’ta çalışabilmesi için Wine benzeri bir şeye ihtiyacı var.

Neden özür dilediniz ki? Yanlış bir şey yapmadınız.Zaten portable “taşınabilir” demek.Sizin dediğiniz hem Linux’ta hem de Windows’ta çalışan uygulamalar.Onun ismi “cross-platform”.Ancak Linux Valorant’ın ihtiyacını (şimdilik) karşılamadığı için Linux’ta yok.Dediğim gibi,siz cross-platforum’u örnek varmişsiniz ama portable’ı söylemişsiniz.

Afedersiniz çünkü:

ve bu programı Linux’ta hiç denemedim, sitede yazılana göre Windows XP’ye kadar tüm sürümlerde çalışıyor(muş) ki günümüz bigisayarlarının ezici çoğunluğu Windows’la çalışıyor

zaten programın yaptığı bir başlatıcı(launcher) ile nomal programların(uyarlanmış olanların) data klasörlerini değiştirmek ve kendi menüsü için metadata(app/appinfo klasörü) eklemek

hatta öyleki bu programa uyarlanmış programlar menü olmadan tek klasör halinde çalışabilmekte

1 Beğeni