Yapay Zeka - Siz Söyleyin Yapay Zeka Kodlasın - GPT-3 Nedir?

Bir satır kod yazmadan sadece konuşun ve yapay zeka sizi dinlesin. Söylediklerinizi koda dönüştürsün. Ve daha nice ilginç bilgiler.

Yapay Zekaya merakı olanlar bu videoyu izledikten sonra internette daha detaylı araştırmalar yaparak çok farklı şeyler bulabilirsiniz.

Siz Söyleyin Yapay Zeka Kodlasın!

3 Beğeni

Lafla peynir gemisini artık yürütebilirsiniz.API erişiminiz varsa :`)

2 Beğeni

desene artık gemilerde kaptansız yürüyecek;
tak yapay zekayı yaslan arkana :slight_smile:

1 Beğeni

Trilyonlarca kat güçlü beyinlerimiz bunlara çalışırken kendisini geliştirmeye çalışmıyor maalesef…

Aramıza hoş geldiniz :slight_smile:

Aslında bende Python’la yazılmış ve insanlarla sohbet eden basit bir program aradım, mantığını anlamak için ama bulamadım?

bkz : Yapay Zeka

benim anlamadığım adamlar milyonlarca değiskeni nasıl kodluyorlar kaç kişi çalışıyorlar

Yapay zeka kendisi öğreniyor :slight_smile: Asla bu kadar uğraşılmaz.

kendi kodunu güncellemiyordur ya yok artık :grinning:

:smiley: eğer öyle olsaydı chatbot’lar sadece if else ile sonsuz satır kod’tan oluşurdu.

PISA direktörü bir açıklama yapmıştı. “Artık çocuklarımıza programlama öğretmenize gerek yor. Yakında istediğiniz programları yapay zekalı programlar kendileri yazacaklar”. GTP (yeni adıyla) 2012 yılından beri geliştiriliyor. Şimdi bir dev haline geldi. Microsoft’un da, Apple’ın da, Amazon’un da, Google’un da benzer bir çalışması var. Gelecek böyle olacak. İnsan beyni hazıra alıştırılarak fonksiyonelliği ister istemez azaltılacak. Gözü açık ama istenileni gören daha rahat yönetilebilir hale gelecek.

1 Beğeni

Makine internete bağlı olduğu zaman bilgilere erişir ve öğrenir.Veya önceki denemelerinin verileri ile daha iyi bir sonuç çıkarmaya çalışır.

Video 1

Video 2

Insanlar, rahata alisiyor. Ileride bir yazilimcinin bile degeri olmayacak. Calismayan ve uretmeyen insan beyinleri gittikce artacak. Artik “Software developer” meslegi yapay zekaya “soyle bir uygulama istiyorum” diyen insanlara denecek. Insanlar gittikce daha fazla oyun oynayacak, daha fazla yiyecek, daha fazla uyuyacak. Onlari her sabah yataktan kaldiran bir sebepleri olmayacak cunki. Yasama sevinci olmayacak. Artik bu zevki, yapay zekalara birakmis olacagiz cunku.

2 Beğeni

İşte bu yüzden asla yapmayacağım.

GPT- 3 kullanarak blog yazan bir yapay zeka internette 1. sıraya yükseldi.

yazılımı işin yanında bir güç bir zevk olarak da gördüğümden öyle bir şey olsa ve o günleri görebilsem bile beni yataktan kaldıracAK bir sebep olarak kalacAk :slight_smile:

AK neden büyük :smiley:

bu bilgi gizli :male_detective:

:rofl: bilmem arasıra a ya basarken capslocka basıyorum sanırım klavye değiştirmem lazım

Küfür olmasa bari :d

1 Beğeni

beynin yapısı tamamen keşfedilip dijital olarak sentezlenmediği sürece bir sorun olmadığını düşünüyorum çünkü yapay zekalar bildiğim kadarıyla matematiksel işlemlerden çıkarım yapıyorlar gpt-3’ün bu kadar ilgi görmesinin sebebi turing testini geçmeye en yakın algoritma olması