Yayına alma işleminde veri tabanı hatası

Merhaba, django projemi bitirdim ve bunu digital ocean da yayına almaya çalışıyorum.Bunu yaparken şu kaynaktan yararlanıyorum:https://github.com/barissaslan/django-projesini-yayina-alma

kaynak çok da yeni olmadığı için soruma cevap alamadım.Bu yüzden burada sorunumu paylaşmak istiyorum.(Veri tabanından hata aldığım için direk veri tabanı kısmına atlıyorum)Kaynaktaki settings klasöründeki ayarları değiştirme kısmını yaptım bu arada sqlite3 ile devam ettiğim için DATABASES kısmındaki default kısmı sqlite3 de olduğu gibi duruyor(eğer postgresql ile devam edersemde aynı hata ile karşılaştım).Hatam python manage.py makemigrations komutunu çalıştırmam ile karşıma çıkıyor.Hata şu şekilde:

Traceback (most recent call last): File “manage.py”, line 22, in <module> execute_from_command_line(sys.argv) File “/home/ali/denemesite/venv/lib/python3.6/site-packages/django/core/management/init.py”, line 367, in execute_from_command_line utility.execute() File “/home/ali/denemesite/venv/lib/python3.6/site-packages/django/core/management/init.py”, line 316, in execute settings.INSTALLED_APPS File “/home/ali/denemesite/venv/lib/python3.6/site-packages/django/conf/init_.py”, line 53, in _getattr self._setup(name) File “/home/ali/denemesite/venv/lib/python3.6/site-packages/django/conf/init.py”, line 41, in _setup self.wrapped = Settings(settings_module) File "/home/ali/denemesite/venv/lib/python3.6/site-packages/django/conf/init.py", line 124, in _init raise ValueError(“Incorrect timezone setting: %s” % self.TIME_ZONE) ValueError: Incorrect timezone setting: europa/İstanbul

Hatayı okuyup düzeltmeye çalıştım fakat bir sonuca varamadım.Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Bu arada proje burada:https://github.com/Brali11/denemesite

Bilgisayarımda herhangi bir hata almadığımı belirteyim.

Şu kısımdan dolayı hata veriyor:
TIME_ZONE = 'europa/İstanbul'
Sistem saatiyle uyuşmasını sağlayın(Varsayılanı kullanmak işe yarayabilir.).
Bilgisayarınızın saatiyle uyuştuğu için hata vermiyor.
Büyük i harfinden veya büyük küçük harf duyarlılığından kaynaklı da olabilir. Çünkü orada hiç yoksa ilk harf e büyük olmalı.

TIME_ZONE = ‘Europe/Istanbul’ dener misin sanırım Büyük İ sorun oluyor

Europe/Istanbul olarak denemistim sonuc ayniydi.Fakat yayina aldigim sunucu amsterdam olarak gorunuyor.Bundan kaynaklanabilir mi?

Bunu tekrar deneyecegim

Arkadaslar tesekkur ederim sizi gereksiz ugrastirmisim.Ben i harfini buyuk yazarken europa olduguna dikkat etmemisim europa kelimesindeki a harfi sıkıntiliymis Europe/Istanbul yapinca duzeldi.Tekrardan tesekkurler.

1 Beğeni