Yazbel Belgeleri

Pyhton İhtizsa neden kapandı? Türkiyede Python öğrenmeye çalişanların en kolay öğrenebildiği yerdi , bu çok üzücü oldu açıkcası ve açılması planlanıyor mu ?

Belgeler buraya taşındı.
https://python-istihza.yazbel.com/

2 Beğeni

Sanırım url değişimindeki asıl amaç github’daki repository ismi ile aynı olması idi. Tabii google’da arama yapınca eski linkin en başta çıkıp yeni linkin çıkmaması problem.

1 Beğeni

aynen , yeni linke ulaşim imkansız ama yinede benim gibi istekli bireyler arayıp yeni linkin olup olmadğını bulabilir :slight_smile:

Aslında imkansız değil, ama daha zor. Herkes bir sorunla karşılaştığında çözüm aramayı seçmiyor. Link zaten bu konuda ve github repository’sinde bulunuyor.

1 Beğeni

Bu gibi site alan adı içi taşmalarında, hem arama motorları için, hem de ziyaretçiler için kayıp olmaması açısında htaccess dosyasında yeni linke yönlendirme yapılmalıdır.

1 Beğeni

Bunu @ismailarilik beye iletirseniz ilgilenebilir.

Ana belgeler sayfasında bağlantıyı günler öncesinden güncelledim: https://belgeler.yazbel.com/ Bu sebeple yeni bağlantıyı bulmanın zor olduğunu düşünmüyorum.

Eskiden istihza belgeleri forumun durduğu sunucuda bir NGINX web sunucusu aracılığıyla barındırılıyordu. Şimdi ise GitHub Pages’e taşındı. Bu sebeple yönlendirme imkanım yoktu. Yine de bu durumda eski bağlantının yeni bağlantıya yönlendirilebileceği bir yol bilenler varsa beni bilgilendirsinler, gerekeni yaparım.

Ne kadar mantıklı veya mümkün bilmiyorum ancak https://belgeler.yazbel.com/python-istihza/ adresini https://belgeler.yazbel.com/ adresine yönlendirirsek iyi olur düşüncesindeyim.

belgeler.yazbel.com da şu anda GitHub Pages’te.