Yazbel Belgelerine Python ile İlgili Yeni İçerikler Eklenecek Mi?

Yazbel Python Yeni İçerikler Eklenecek Mi?

Katkıda bulunmak isteyen olursa neden olmasın.

Buradaki belgeler henüz çok yenidir ve yardımınıza ihtiyaç duymaktadır. Bu belgeler topluluk tarafından geliştirildikçe gelişecektir. Lütfen aşağıda anlatıldığı şekilde belgelere katkıda bulununuz.

Nasıl yardım edebilirim?

Birçok şekilde yardım edebilirsiniz:

• Belgelerde değişiklik yaparak çekme isteği(pull request) gönderebilirsiniz. Yazım yanlışları ve küçük hatalar için GitHub arayüzünü kullanabilirsiniz ancak daha büyük ve karmaşık düzeltmeler için veri havuzunu bilgisayarınıza çekmeli, daha sonrasında düzeltmeleri yapıp çekme isteği göndermelisiniz. Her iki durumda da kısa ve öz bir işleme mesajı(commit message) yazdığınıza emin olmalısınız.
  • Eğer bir yanlış gördünüz ancak bir sebepten ötürü düzeltmeyi kendiniz yapmak istemediyseniz, bu hatayı bildirerek de yardım edebilirsiniz. Bunun için veri havuzunun konular(issues) dizininde bir konu açın, başlık ve açıklama kısmına ilgili metinleri yazın ve gönderin. Başlık kısmının kısa ve öz olmasına dikkat edin.
  • Forumda sorulan soruları cevaplayabilirsiniz.

Kaynak: https://belgeler.yazbel.com/

Eksik gördüğünüz ve olmasını istediğiniz konuları belirtebilirsiniz, isterseniz siz de katkıda bulunabilirsiniz.

Keşke openCV olsa ama biraz zor gibi :grin:

Konularda yavaş yavaş ilerliyorum tam anlamadan bir konuyu diğerine geçmiyorum o yüzden tabiri caizse kabataslak tam bakmadan bir yorum yapıcam. Bence python belgelerinde bol bol pratik ve anlatılan her konuyla alakalı hazır sorular olmalı ki çalışan kişiler daha hızlı bir şekilde adapte olabilsin olaya (ilerki konularda belki vardır bilemiyorum)

Ama şu gerçek ki muazzam kaliteli ve harika bir şekilde her kesimin anlayabileceği gibi anlatılmış :slight_smile: Zaten python dendimi aklıma ilk gelen yer burası türkçe kaynak olarak :slight_smile: