Yazbel Kurucularına Teşekkürler

Bu sitenin yayınlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkürler. Konuların anlatımında gösterdiğiniz titizlik ve Türkçenin kullanımındaki yalın ve net ifadeler benim gibi 50 yaşından sonra bu işe hobi olarak merak saran birinin bile anlamasını sağlıyor. Özellikle yazılım konusunda her platformda eksikliğinin hissedildiği söylenen Türkçe kaynak konusunda gerçekleştirdiğiniz özverili çalışmanızla kendimce öğrenebildiğim her şey için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. :yum:
Not : Sitenin yayın hayatına devam edebilmesi için desteklenmesi adına yapabileceklerimiz konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

3 Beğeni

Alan adı sponsoru,sunucu takviyesi,eklenti ücreti,reklam,sosyal platformlar,bağış vb. konularda destek olabilirsiniz.Sponsorlar pankart ekranında görünüyor.Istihza’yı araştırmanızı öneririm.

Herşeyi başlatan, Fırat Özgül’dü. Onun yaptığı türkçe kaynak çalışması ve kurduğu forum, istihza sayesinde bu topluluk oluştu. Ama kendisi işlerinden dolayı istihza’ya yetişemediği için istihza’yı kapattı. Türkçe kaynakları İsmail Arılık’a teslim etti. Ve istihza’daki arkadaşlar İsmail Arılık’ın kurduğu Yazbel (Yazılım Belgelendirme) forumuna yönlendirildi. Buradaki topluluk da onların devamı. Ama son 1-2 senenin nesli istihza’yı hiç tanımadan bu foruma ulaşıyor. Ayrıca türkçe kaynaklar da Github sayfasında, herkes tarafından geliştiriliyor.

1 Beğeni

Keşke kapatmadan başka birisine yetki verseymiş :confused: Neden böyle bir şey yapmadı ki?

Kapatmadan önceki açıklamasını okuyabilirsiniz.

1 Beğeni