YazBel Sadece Yazılım Sayfası Olarak mı Kalacak?

Merhabalar,

Genelde yazılım ile değilde,teknoloji,işletim sistemleri vb. konularda YazBel’in yetersiz kaldığı görünüyor (Kategoriler bulunmamakta).Bu yanlış bir şey değil,çünkü YazBel yazılım ile ilgili konuların oluşması bir yer. @ismailarilik YazBel amaçlarını büyütecek mi?

(YazBel geçmişi hakkında pek bir bilgiye sahip değilim,yanlış olabilir,kusura bakmayın)

Bence yeni programlama dilleri ve istisna olarak linux kategorisi eklenmeli

1 Beğeni

Block chain ve IOT eklenebilir.

1 Beğeni

Evet olabilir daha cesitlenebilir

2 Beğeni

@Scory dediğiniz gibi YazBel sadece yazılımla ilgili bir forum. Karmaşa olmaması adına bu şekilde kalmasından yanayım. Ancak bu forum sadece forum yöneticilerinin kararları doğrultusunda değil, kullanıcıların istekleri doğrultusunda şekillenmeli. Bu sebeple kullanıcılar tarafından çokça istenen konular istisna olarak eklenebilir. Bu konuların neler olduğunu öğrenmek için bir konu oluşturacağım. Bu konu altında isteklerinizi belirtebilirsiniz. En çok istek alan birkaç konu kategori olarak eklenecek.

3 Beğeni

Böyle de kalmalı diye düşünüyorum, çünkü örneğin Teknoloji ana başlığı altında yayın yapan çok büyük siteler ve forumlar zaten var yada burada bir Ubuntu, Pardus gibi kategorilerin açılması bana göre biraz gereksiz çünkü dağıtımların zaten kendi devasa destek ve topluluk platformları mevcut.

Forumun mevcut belirli alanda ilerlemesi politikasını yerinde buluyorum, örneğin ben Python anahtar kelimesi ile bu foruma ulaştım, Türkiye’de Python denince akla ilk Yazbel gelmeli mesela, dolayısıyla Yazılım/Yazılım Geliştirme/Programlama dilleri alanı dışına çıkılmaması, bu alanlara yoğunlaşılması/derinleşilmesi ve konsantrasyonun farklı dallara dağıtılmaması kanısındayım.

4 Beğeni