Yazdığım Modülü Koduma Aktaramıyorum

Merhaba ben karakter adında python dosyası oluşturdum bu dosyaya Karakter classı ekledim ve oyunum asıl döngülerin olduğu dosyaya bir modül olarak aktarmak istemiştim ama hata aldım bu arada bu kodları bir kanaldan bakarak yaptım ve onda çalışırken bende çalışmıyor. Visual Studio Code kullanıyorum aşağıda tüm bilgiler var.

Karakter Modülü

import pygame

class Karakter():
    def __init__(self) -> None:
        self.karakter_x = 500
        self.karakter_y = 500

self.karakter_path = "Zindanlar ve Zindanlar V4/Data/Karakter/"

self.karakter_idle_1 = pygame.image.load(self.karakter_path + "adventurer-idle-00.png").convert_alpha()
        self.karakter_idle_2 = pygame.image.load(self.karakter_path + "adventurer-idle-01.png").convert_alpha()
        self.karakter_idle_3 = pygame.image.load(self.karakter_path + "adventurer-idle-02.png").convert_alpha()

self.karakter_idle_list = [
            self.karakter_idle_1,
            self.karakter_idle_2,
            self.karakter_idle_3
        ]

def Draw(self, window):

window.bilt(self.karakter_idle_list[0], (self.karakter_x, self.karakter_y))

Ana Kod

import pygame 
from karakter import Karakter

pygame.init()

class GameCore():
    def __init__(self) -> None:
        self.window_width = 1600
        self.window_height = 900
        self.window = pygame.display.set_mode((self.window_width, self.window_height))
        pygame.display.set_caption("Zindanlar ve Zindanlar V4")

self.karakter = Karakter()

self.Clock = pygame.time.Clock()

def Draw(self):

self.karakter.Draw(self.window)

self.Clock.tick(60)
        pygame.display.update()

def GameLoop(self):

for event in pygame.event.get():
            if event.type == pygame.QUIT:
                return "QUİT"

self.Draw()

game = GameCore() 

Hata Mesajı

Karakter Resimleri
adventurer-idle-00
adventurer-idle-01
adventurer-idle-02

Karakter modülünüzün olduğu dosyayı karakter.py olarak kabul edersek;
karakter.py dosyası ana kodunuzun olduğu dizinle aynı dizinde mi?

bkz:no module named bla bla

Dizin dedigin dosya dizini ise hayır vsc kullaniyorum ana dosyam diğer oyun dosyamın içinde karakter.py dosyam ise başka bir dosyada

Dosya düzenim böyle
resim_2022-12-10_190419815

Peki, size tavsiyem başlangıç için dosyaları;

Data
Zindanlar_ve_Zindanlar.py
karakter.py

olacak şekilde aynı dizinde tutmanızdır.

Ya da;

Data
Zindanlar_ve_Zindanlar.py
Karakterler
    karakter.py

diye alt klasör oluşturabilir ve karakter dosyanızı orda tutabilirsiniz. İçe aktarmak için;

from Karakterler.karakter import Karakter

diyebilirsiniz.

Yine de olduğu gibi kullanmak istiyorsanız, önceki attığım linkte size yardımcı olacak cevaplar vardır. Yoksa da googledan ‘üst dizinden import işlemi’ tarzı araştırma yapıp cevabı bulabilirsiniz.

Teşekkürler attığın linke baktım ve işime yarayan kodu buldum yardımın için teşekkür ederim.

Rica ederim, basarilar

Tekrardan merhaba önceden attığım dosya düzenine çalışan kod şimdi alttaki dosya düzeninde çalışıyor eğer sebebini biliyorsanız açıklar mısınız ? (Bu arada bu oyunu bir kanaldan bakarak yapıyorum ve onun kodu bir sıkıntı çıkartmadan çalışıyordu.) Kodumu bu halde çalıştırdığımda bir hata almadan sorunsuzca çalışıyor ama vsc’de kod varmış gibi “from karakter import Karakter” yazısının altında sarı bir çizgi var
Ekleme işlemi yaparken de böyle eklemiştim:

import sys
sys.path.append("C:/Users/Toshiba/Desktop/Yazılımla İlgili Dosyalar/Vİsual Studio Code Denemeleri/Zindanlar ve Zindanlar V4/")
sys.path.append("C:/Users/Toshiba/Desktop/Yazılımla İlgili Dosyalar/Vİsual Studio Code Denemeleri/Zindanlar ve Zindanlar V4/")
from karakter import Karakter

resim_2022-12-11_155448227