Yazdığım program için geri dönüş alma

Merhaba yazdığım programda bir hata veya eksik olduğu zaman hata kodunu ve nerede hata verdiğini veya kullanıcının özel olarak yazıp göndermesini istiyorum nasıl yapabilirim? Aklıma otomatik olarak bir dosya oluşturmak ve dosyayı bana drive gibi bir bulut üzerinden atması geldi ancak daha iyi önerilerede açığım elbette

1 Beğeni

program size email atsın

Peki bunu kullanıcıya haber vermeden yapabilirmiyiz? Sonuçta aniden açılan chrome sekmesinden rahatsız olunur

Discort webhook sayesinde kendi kendi dc kanalina atabilirsi ,tarayici acilmadan post ile atarsin .

Öncelikle foruma hoşgeldin :slight_smile: Bana bunu açıklayabilirmisin birparça? Mesela discord uygulaması pc de yüklü olmak zorunda mı? Yada bildiğin bir anlatım dosyası veya videosu varmı acab?

yani eğer arka porttan yaparsan kullanıcı bunu görmez smtp modülünü kullanrak bunu yapablrsn ama amanm gerçek hesabını koyma veya halihazırda bir serverin varsa (24 saat açık tutacaksan bilgisayarn da olr) adını hatrlamyom ama lan neden hatrlamadm çatlicam neyse veri dinleyen ve veri gönder bir server-client sistemi de yapablrsn tabii sırf bunn için gereksz olr daha fazla etkileşm kurulacaksa kullanrsn

Bir yerde okumuştum google drive- fotoğraflar gibi sunucuları kendi programları için kullanıyorlardı bu mümkün mü acaba?

eğer google’un bunun için bir kütüphane izni warsa elbette mümkün sanrsam mail de böle sadece bir porttan göndermene izin weryolar

1 Beğeni

Hocam mwrhaba anlatima geciyorum 1pcdeysen dc ac kaydol , mobildeyse tarayicida masaustu modu aç. 2 bi kanal ac ve chat aç,3 chatin yaninda ayarlar sembolu var tikla 4 acilan pencereden entegrasyonlar var ona tikla5 webhok olustura tikla 6 vebhokk kopyala ya da bas , ve bitti simdi pythonda request modulimu import et ve ör “https://discord.com/api/webhooks/712428436257505291/WrSkfvaMrB-rRGPAlJ8PdUplRsA_xO9NKRb3Jxhh84s5WV-mSEzcEVTK1VWr8hiIwzZc
CONTENT “{“content”: “@here >>> ```Combo: :\\nHesap Türü: <Hesap Türü>``”}” bu python icin gecerli kod degil ama olayi umarim anlamissindir , anlamadiysan ozelden yazarsin , yazim hatalari ici affola

Bunu programa entegre edeceğim teşekkürler sorun olursa size haber veririm teşekkürler

1 Beğeni
import requests

a=‘a14’

r = requests.post(‘https://discord.com/api/webhooks/776417107209617428/DbPKOEhFMKZ9ElGSjGvN7r_t1Wm383K3LmeuHWLWhLrkiZgq3uXcYdKBD-M_OP4q14WZ’,data={'content’: a})
print(r.status_code)

Bu ornek kod burda senin actigin chata mesaj atiyor

1 Beğeni