Yazılardaki büyüklük boyutu ayarlama

Selam öncelikle size bir sorum olacaktı.
python programında daha yeniyim henüz hata ayıklama kısmına kadar gelebildim.
ama bir program yazmak istiyorum.Programımın amacı ekranda gözüken yazılardan,
sadece benim belirlediğim harflerin büyüklük boyutunu ayarlayabilmek.
bunu yapabilecek kadar python bilgim ne zaman olur yani hangi konuya kadar gelmeliyim?
bu arada python 3X öğreniyorum. saygılar

Aleykümselam. Bahsettiğiniz programı yazmak için sadece Python bilgisi yeterli olmaz gibi görünüyor. Ekrandaki yazılardan kastınız nedir? Hangi kısımda bulunan yazılardan bahsediyorsunuz?

Bana kalırsa konsoldan bahsediyor. @Muslum_The_Father , eğer bundan bahsediyorsanız;

Konsoldaki yazıları değiştiremezsiniz/ayarlarıyla oynayamazsınız. İstediğiniz şey için GUI uygulamaları geliştirebilecek bilgiye sahip olmalısınız. Tkinter tavsiye ederim. Ama bunun için zamanınız var.

mesela bir oyundaki yazıların belirlediğim harfin boyutunu büyütmek istiyorum bunun için yapabileceğim bir şey var mı? (oyun metin 2 bu arada)

Coderistan via YazBel forumu noreply@forum.yazbel.com, 21 Nis 2019 Paz, 20:59 tarihinde şunu yazdı:

Bu mümkün değil. Çünkü bu tarz oyunlar,programlar dışarıya kapalıdır. Müdahale edip değiştiremezsiniz.

çok teşekkür ederim ilginiz için mükemmelsiniz.

Erdem Yakar via YazBel forumu noreply@forum.yazbel.com, 21 Nis 2019 Paz, 21:05 tarihinde şunu yazdı:

1 Beğeni

Knk bende bilmiyorum buyukluyunu ayarlamayi ama yazının sayfaanın ortasina ayarlayabilirim
Istersen kod:
print ("""

Arda

“”")
Bunun gibi

GitHub - cCorax2/Source_code: Metin2 source codes

Metin2 Source Dosyalarının Ayrıntılı Açıklaması | MMO Tutkunları (mmotutkunlari.com)

Bunu yapabileceğini biliyorsun. :wink: Başkası imkansız dese tamam derdim.

1 Beğeni

Kuzenim yazmış.

Şaka bir yana hangi kafayla yazdığımı hatırlamıyorum bile :sweat_smile:

1 Beğeni

Kodu olmasa bile yapabilecek birinin bunu demesi garibime gitti. İşler yoruyor herhalde.

1 Beğeni

Nisan 2019 o zamanlar tabi okuyoruz sınav telaşı falan :sweat_smile:

1 Beğeni