Yazılımı süreli demo ve sınırsız yapmak için ne yapmam gerekli?

Elimde biten bir yazılım var demo, süreli ve süresiz vermek istediğim kişiler var ve yazılımı hosting üzerinden kullanıcı kontrolü yaparak nasıl çalışsın veya çalışmasın yapabilirim.

request modülüyle kod her çalıştığında sunucudan izin isteyen bir sorgu yazarsın eğer sorgu başarısız olursa da hata ekranı verirsn veye kod her çalıştığında tarihi alıp sürenin bitip bitmediğini kontrol edersin.

Mesela hocam nasıl yapabiliriz yardımcı olur musunuz.

Uygulamayı kullanmak için holding hesabının olması gereksin. Office programlarını kullanmak için Microsoft, YouTube kullanmak için GMail hesabınızın olması gerektiği gibi. Hesap kaydı yapılıp uygulama kullanılmaya başladığında veri tabanınıza başlangıç tarihini yazın. Kullanıcının yüklemediği, holdingin elinde bulundurduğu yazılım herkesin süresini kontrol etsin. Her saniye, saat veya gün olarak. İşlem gücü adına her gün kontrol etmek sistemi daha az yorar diye düşünüyorum. Ama kullanıcı sayısı arttığı zaman 1 güne zar zor sığabilir. Konuya dönelim, yazılım 30 günden -sayıyı rastgele attım- sonra uygulamaya girenleri uyarsın ve programın kilitlenmesini sağlasın. Ödeme yapıldığı anda sistemdeki verileri silsin. O hesabın sınırsın hakkı olsun, kontrole gerek olmasın. En azından 1 tık daha rahat olur sistem. Ancak crack koruması yapmanız gerekmekte. Ve program internet olmadan çalışmamalı.

atacağınız kişi yazılımdan fazla anlamayan biri değilse datetime modülünü kullanmanızı ve program başladığında bir txt dosyasını kontrol etmesini eğer yoksa demek ki ilk defa açılmıştır. ardından bu txt dosyasını oluşturmasını ve içine mevcut tarihin girilmesini sağlayan bir kod yazın. eğer txt dosyasını bulursa da demek önceden bu program açılmış ardından txt dosyasını açıp içindeki tarih ile mevcut tarihi karşılaştırıp ona göre devam etsin. tabii siz bunu .txt yapmazsınız çünkü txt dosyaları metin belgesiyle kolayca açılır farklı bir uzantı yaparsınız. içindeki bilgiyi de şifrelersiniz. bu dosya değiştirilebiri bi ihtimal ama internet sorgusu daha zor olabilir. yani eğer bir server alamazsanız
veya pc’nizde hep açık kalmazsa o ayrı. web server yapmasını biliyorsanız da o apayrı

1 Beğeni

Ne yazıkki tüm hepsi anlıyor aslında şuda işimi geçici olarak görür program her çalıştığında bana makina bilgilerini gönderebilir.örnek olarak HDD numarası,Mac adresi vb bilgiler.onunn için nasıl bir yol izlemem lazım

Request veya socket kütüphanelerine göz atn