YouTube videosunun dosya linkini almak

youtube video izleme linkler YouTube “burası random” olarak oluyor ve benim sonu .mp4 yada başka bir video formatı olarak biten bir linke ihtiyacım var bu youtube videolarını pytube gibi küyüphaneler ile indirebiliyoruz ama bu linki nasıl alabilirim bilen var mı

Evet bahsettiğin konu github kütüphanesinde mevcut, indire bilirsin.

aradığım şey bu değil indirmeyi pytube ile de yapabiliyorum zaten ben serverdaki .mp4 videosunu indirmeden de izleyebilmek için bişey yapıyorum o yüzden serverdaki .mp4 ile biten konum lazım bana
ama teşekkür ederim yinede

Youtube iframe olarak google’da arama yapabilirsiniz. Video id lerine ulaşmak için de ya her seferinde tarayıcınızı açıp ilgili videonun linkinin son kısmını(youtube için video id si bir video linkindeki "/" den sonra gelen kısım)kopyalayıp linkini bıraktığım bilgilere göre işlem yapablirsiniz. Ya da ben her defasında tarayıcıyı açıp link kopyalamayla uğraşmak istemiyorum diyorsanız da Youtube’ye girip Youtube Data API diyerek videoları izleyebilirsiniz.

1 Beğeni

iframe html de bir etiket ama ben bu dediğim olayı kivy ile yapmayı düşünüyorum bunu uygulamamın pek de mümkün olduğunu sanmıyorum
ama teşekkür ederim yinede

Kivy ile olduğunu bilmiyordum. Kivy nin kullanımını dahi bilmiyorum fakat aklınızda bulunması açısından söyliyim. QtWebEngine ile yapılabiliyor.
Ufak bir örnek:

def internet(self):
        self.web = QtWebEngineWidgets.QWebEngineView()
        self.web.setUrl(QtCore.QUrl("https://youtube.com/embed/CeycX7lt3QY?disablekb=1&fs=0&iv_load_policy=3&modestbranding=1&rel=0&showinfo=0"))
        self.verticalLayout.addWidget(self.web)
2 Beğeni

yapılmasını sağlayan direk birşey yok fakat videoplayer ile internetteki bir video dosyasını oynatabiliyorum ama youtube linkleri video linki değil bana tam olarak videonun linki lazım ki videoplayera linki verip oynatmasını sağlayabileyim pytube kütüphanesi ile video indiriliyor ama linki göremiyorum ki videoplayera alayım ve sağolun qt örneği için şuan muhtemelen kullanamam ama belki başka bir projede işime yarar

1 Beğeni

İnceleyin

youtube aramasındaki wacth linki değil aradğım link https://www.w3schools.com/html/movie.mp4 bunun gibi sonu direk mp4 yada ogg yada başka bir video uzantısı ile bitmesi lazım ki videoplayerda oynatabileyim

Dediğiniz şekilde nasıl olur bilmiyorum. Bilen biri mutlaka vardır ve yardım edecektir.

1 Beğeni

Sunucuda MP4 formatında bir dosya olduğunu nereden biliyorsunuz?

https://stackoverflow.com/a/54375641

2 Beğeni

attığınız kodla bir url alınıyor ve sanırım bu direk dosya url si tarayıcıda açtığımda direk videoya erişiyorum ama nedens kivy de videoplayerda çalıştırmayı denediğimde çalışmıyor buna da yardımcı olabilir misiniz

import kivy
kivy.require('1.8.0')

from kivy.app import App
from kivy.lang import Builder

root = Builder.load_string('''
VideoPlayer:
    source: 'https://rr8---sn-8vq54voxu-n5fe.googlevideo.com/videoplayback?expire=1642299778&ei=Ii3jYZzZE4aI8gPO2pDYDQ&ip=45.156.12.218&id=o-ADiaOkwmLCXnK3jMjIv6ymdM7hLFT2XcknqInYfN_QAV&itag=137&source=youtube&requiressl=yes&mh=hJ&mm=31%2C29&mn=sn-8vq54voxu-n5fe%2Csn-nv47ln7e&ms=au%2Crdu&mv=m&mvi=8&pl=22&pcm2=yes&initcwndbps=307500&vprv=1&mime=video%2Fmp4&gir=yes&clen=103746367&dur=252.168&lmt=1628126146492308&mt=1642277819&fvip=3&keepalive=yes&fexp=24001373%2C24007246&c=ANDROID&txp=5535434&sparams=expire%2Cei%2Cip%2Cid%2Citag%2Csource%2Crequiressl%2Cpcm2%2Cvprv%2Cmime%2Cgir%2Cclen%2Cdur%2Clmt&sig=AOq0QJ8wRAIgdZQAf8LnHM7hXv5poyKXjUa7ilcE1Qn6HF6nW60WjAwCIGx5Kk9EsUIc8F3MVgjjxh3EiY8OUXff1P4P1oHouPPR&lsparams=mh%2Cmm%2Cmn%2Cms%2Cmv%2Cmvi%2Cpl%2Cinitcwndbps&lsig=AG3C_xAwRQIgbMitQ7sGEq5Hhc5fo-APZlCWCWih4AI6T4WS6LdUG_wCIQC3Cl-KPIr0kiJTLOVTxf3FY1VolCQ1dM6mHq8WvcFSCg%3D%3D'
''')

class TestApp(App):
    def build(self):
        return root

if __name__ == '__main__':
    TestApp().run()

örnek bir kod

üste çıksın diye yanıtlıyorum

Videoplayer uzak sunucuda ki videoları oynatıyor mu? W3schools sitesinden verdiğin link ile denediğinde çalışıyor mu?

evet çalışıtırıyor ama nedense bu videoları çalıştıramadı