Akilli Tahtada Beautifulsoup Kurulumu ve İce Aktarma

Akıllı tahtada hangi işletim sistemi kurulu?

Sanal bir klavye vardır heralde tahtada, oradan basabilirsiniz shift tuşuna.

Isletim sistemi :Windows 8.1 Pro

Bir de pycharmi yonetici olarak actim.Karsima sertifika cikiyor.accept diyorum.Bi de bu secenegi
denedim.Ondan da ekmek yok bize anlasilan.

Sizin onerinizi de denedim @Kerem_Saygin .Ancak yonetici olarak actigim shellde masaustunde setup.py olmasina ragmen bu dosya gorunmuyor,Ancak normal olarak shell i calistirdigimda maaustundeki setup.py dosyasini goruyor.Cok ilginc

Yönetici olarak açtığınızda yöneticinin ev dizininde açıyor olabilir. Komut satırındaki yolu kontrol edin, gerekiyorsa değiştirin.

1 Beğeni

ismail beyin de dedigi gibi dogru konumda oldugunuzu dogrulayin varsa shelle ait bir resim atmaniz yardimci olmamizi kolaylastirir.

Kusura bakmayin @ismailarilik bey.Dediginizin bu kısmını anlamadım,kusura bakmayin.Mumkun olursa size shelin resmini atmaya calisacagim.

Su anda anladim.Tesekkurler.Bunu da deneyecegim.

1 Beğeni

Beyler allah razi olsun.Sonunda kurdum beautifulsoup4 u.cmd hata vermedi.

Ama bir soru daha sorcam.

Su sekilde yaptim bu isi.
Once akilli tahtada cmd yi @Kerem_Saygin in dedigi gibi yonetici olarak aciyoruz.
@dildeolupbiten in dedigi wheel dosyasini indirdikten sonra masaustune tasiyoruz.(Kolaylik tasimasi acisindan masaustune tasidim ben ve bu whell dosyasini masaustu dizinine tasidigimizi varsayiyorum.)
Sonra cmd ye gecelim.
Administor cmd de şöyle bir sey yazalim.(Akilli tahtam icin desktop dizinine cd komutu ile gidecegim.)

cd C:\Users\ETKullanici\Desktop

yazip entere basalim.
Sonra @dildeolupbiten in bana verdigi

komutunu yazarsak modulu basarili bir sekilde kurmus oluruz.
Not: pip ve python komutunun administor cmd de tanimli olmasi icin @Mehmet_Dolgun un dedigini yapiyoruz.Bunu ben onceden kurdugum python u modifiye ederek yaptim.Cevaplayabilecegim bir yer olursa sorun cevaplarim.Cok mutluyum.Donem boyunca cok ugrastim siz biliyorsunuz.Bir de bu basligi akilli tahtada beautifulsoup kurulumu dersek benim durumumda olan caresiz kisilere daha fazla yardimimiz dokunabilir bence cok mutluyum.Cok mutluyum.:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

O sorum da su
cmd ye python yazip python etkilesimli kabugu calistiriyorum.

from bs4 import Beautifulsoup4

diyorum hata veriyor.Ama

import bs4

Dedigimde hata almiyorum .Nedendir acaba?

Bir soru daha

Ayni yöntemi requests icin denedim.
Ama cmd de soyle bir hata alıyorum.

Requirement 'requests-2.+8.4-py2.py3-none-any(1).whl' looks like a filename,  but the file does not exist
requests-2.+8.4-py2.py3-none-any(1).whl is not a supported wheel on this platform.

ne yapmaliyim acaba?

import bs4
print dir(bs4)

Yazıp bs4 modülü altında çağırabileceğiniz modülleri listeler. Beautifulsoup4 olmadığı için hata alıyorsunuz. Bende BeautifulSoup var. Şu şekilde çağırdığımda bir problem yok.

from bs4 import BeautifulSoup

123

Bir de setup.py li olani deneyecegim.

Dosyanın, ilgili konumda bulunduğuna emin misiniz? Hatada bulunmadığı belirtilmiş.

Whell dosyasini masaustune tasidim.

Ve

cd C:\Users\ETKullanici\Desktop

Dedim.

Ama olmadi maalesef.

O zaman ikinci hataya odaklanalım:

requests-2.+8.4-py2.py3-none-any(1).whl is not a supported wheel on this platform.

Burada da bu wheel dosyasının platformunuz için uygun olmadığı yazıyor. Platformunuza uygun wheel dosyasını indirip indirmediğinizi kontrol eder misiniz?

Sadece tek bir wheel tipi dosya linki gordum onu indirdim yine bakarim ancak baska bir wheel linki bulamadim.