Akilli Tahtada Beautifulsoup Kurulumu ve İce Aktarma

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Hatalara bakarak bu söylediğim iki şeyden emin olmanızı öneririm.

Tamam bakacagim insallah.Sonucu size bildiririm.

1 Beğeni

Olmadi maalesef.Nedenini cozemiyorum.Beautifulsoup bitti requests basladi,gerisi Allah Kerim…

Sahsen sorunun birinci hatadan kaynaklandigini dusunmuyorum.Sorun 2.hatada bence.Cunku hem deneme olmasi acisindan hem de isime yarar diye psutil modulunu yukleyeyim dedim.Onda sadece platform desteklenmedi hatasi veriyor.Bu sorunu cozebilmem icin ne yapmaliyim?(kararsiz kaldim. request kurulumu adli yeni bir tartisma mi acsam yoksa burda mi devam etsek?Cok onemli degil ama soyleyeyim istedim.)

Bir soru daha.
Hatada platformdan bahsediyor.Platform derken neyi kastediyor hata acaba?(kisaca platform nedir?gerci isletim sistemini kastetdigini dusunuyorum ama.)

requests modülü ile ilgili sorunun bu konuyla ilgisi olduğu için buradan devam edebilirsiniz.

Evet, işletim sistemi anlamında.

Şuradaki kurulum şeklini denediniz mi: http://docs.python-requests.org/en/master/user/install/#get-the-source-code

pip ile kurmayı denediniz mi ? pip çalıştırabilmiştiniz yanılmıyorsam

Yukaridaki anlattigim yontemi uyguladim requests icin de.Ustte de beautifulsoup u whell dosyasini pip ile install ettim.Oldu.Ama requests icin olmuyor bu.pip te sorun yok %100.

Peki %1’lik sorun nedir?

Kacis kapisi olsun diye hep bir ihtimal birakirim ben.Olasiliklar bir insani koruyabilir.Eger yakinda biri sizin sözünüze dayanarak size bir elestiri yaparsa bir kacis kapinizin olmasi gerekir.Kusura bakmayin orda biraz felsefik kactim.pip de sorun yok dedigim gibi.Sorunsuz çalışıyor.Ama bir gun bilmedigim bir yerden hata cikarsa,sizin emeklerinizin bosa cikip uzuleceginizden korktum pardon kusura bakmayin.Gonderimdeki 99 ifadesini 100 yapiyorum.
Yerine gore cok detayci insansiniz efendim.99 ifadesinin buraya varcagini tahmin edemedim iste.:blush:

1 Beğeni

pip install requests seklinde kurmayi denediniz mi ?

O sekilde denedim galiba olmuyor diye biliyorum.Hem beautifulsoup da da bu komutu yazmistim, olmuyordu.Tekrar bakar size bildiririm.Zannedersem isletim sistemi babinda sorun.(kusura bakmayin deyip deyip duruyorum ama)

Maalesef olmadi.Zaten olmayacagini soylemistim.Yine de sizin hatriniza denemis oldum.
Acaba requests hangi platformlari destekliyor ki?
Insallah windows 8.1 pro yu da destekliyordur!

Merhaba.

Python’ın standart kütüphanesinde yer alan urllib.request modülüne baktınız mı, belki bu da işinizi görebilir: https://docs.python.org/3/library/urllib.request.html

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Tekrardan cok tesekkurler.requests i kurmayi basardim.Soyle ki,

once requests in zipini indiriyoruz.
Sonra cmdyi yonetici olarak aciyoruz.
Daha sonra bu tar.gz zipini masaustunde cikariyoruz.(isterseniz baska bir yerde cikartin.ben masaustunde cikardigimi varsayacagim.)
Sonra
Sonra bu cikarttiginiz klasorde setup.py nin oldugu kisma gelin ve o dizin adresini kopyalayin.
Sonra cmd de
cd
yazip bir bosluk birakarak bu dizin adresini yapistirarak enterleyin.(Kisaca cmd den setup.py nin oldugu kisma gidin.)
Son olarak cmd ye soyle bir sey yazin ve enterlayin.

python setup.py install

bende uzun bir cmd ciktisi verdi ve requests kuruldu.
Umarim benim durumumda olan diger kisilere de yarari olur.Eger bu konu hakkinda bir sorunuz varsa cevaplayabildigim neticede cevaplarim.Tesekkurler,Allah razi olsun.
Bir de;
Bu sorunun basligini akilli tahtada beautifulsoup kurulumu diye degistirirseniz bence daha guzel olur.Cunku normal bir bilgisayarda beautifulsoup vb modüllerin daha kolay kurulabileceğini dusunuyorum.Karar size kalmis😁

Siz de değiştirebilirsiniz. =)

1 Beğeni

Simdi cozdum isi cok tesekkurler😊

1 Beğeni